Ekol öncesinde okullaşma oranı yüzdelik 96’ya ulaştı

Ardahan İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Keder, “Geçen sene kestirmece yüzdelik 65’lerde seyreden okullaşma oranımız yüzde 96’ya ulaştı.” dedi.

Bulut, AA muhabirine, Milli Terbiye Bakanlığının politikaları doğrultusunda kentte kapsamlı tıpkısı okul öncesi eğitim planı hazırladıklarını söyledi.

Bu kapsamda yapılan eskimemiş anaokulları, açılan temel sınıfları ve başka icraat ile kentte ekol öncesi okullaşma oranının yüzdelik 100’e yaklaştığını anlatan Endişe, “Sabık sene kısaca yüzdelik 65’lerde seyreden okullaşma oranımız yüzdelik 96’ya ulaştı.” ifadesini kullandı.

Kış nedeniyle bazı okullarda hizmet ve tamir yapamadıklarını rapor eden Keder şöyle konuştu:

“Tayyareci bölgelerin taşıma işlemini hallettiğimizde kışın illet olduğu bazen eksikliklerin üstelik giderilmesiyle güdük sürede hedefimize ulaşacağımıza inanıyoruz. Hedefimiz yüzde 100’e yankılanmak. Yüzde 50’lik artma ise akıbet tıpkısı yılda gerçekleşti. Zımnında açılacak olan tıpkı okulumuz amacıyla materyal ve sarıklı yerine hiçbir eksiğimiz bulunmayan. Depolarımız dolu. Kitaptan tutun halısına büyüklüğünde, masa ve iskemle hepsi bulunan. ‘Bizim üzere eğitimde feda edilecek bir fert yoktur’ vizyonu çerçevesinde ayrımsız mektepli için benzeri öğretmenin görevlendirildiği yerlerimiz mevcut.”

Share: