Ekol müdürü dostluk kurduğu tilkiyi yoluyla besliyor

Okul müdürü ülfet kurduğu tilkiyi tarafından besliyor

KONYA – Konya’nın Hadim ilçesinde görev eden meslek müdürü Mustafa Özdil, tahminî 2 aydır bostan evine gelen tilki ile dost oldu.

İlçeye sınırlanmış Gezlevi Mahallesinde kıvrak Korualan Lisesi Okul Müdürü Mustafa Özdil, hafta sonunu geçirdiği bostan evine mevrut tilki ile dostluk kurduğunu söyledi. Tilkiye marifetiyle eşya vererek beslediğini ve tilkinin kendisine alıştığını belirten Özdil, “Mufassal zamandır bostan evimizin çevresinde geziniyordu. 2 aydır bile elimden şart yiyor. Aramızda hiçbir iş namevcut. Bağımlı melez hayvanı olduğu için az buçuk cesaretsiz davranıyor. Ben ona uymazlık vermiyorum onun de bana kötülük ödeme üzere tıpkısı niyeti bulunmayan. Ben çayımı içerken, tilkiyi de elimle besliyorum” dedi.

“Gel sobanın başında oturalım sevgi edelim”

Kış mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirdiği şimdilerde tüylerinin evire çevire kabardığını ve kendini kışa hazırladığını anlatan Özdil, “Tilkimiz seçme ant ziyaretimize geliyor. Biz birlikte bu güzelce misafiri elimizle besliyoruz. Iyi ayağında biraz etki var. Yakalayabilsek veterinere götüreceğiz ama sonuçta vahşi hayvan olduğu için temkinli davranıyoruz. Bazen eyyam göremeyince başına aynı molekül gelmesinden keder duyuyoruz. Haftasonları bostan evine gelince yolunu gözlüyoruz. Habbe içine nida yazar soba başında sevgi edelim diyorum ama şimdilik oralı olmuyor. Haftaiçi yemesi için da aşındırmak bırakıyorum” ifadelerine vadi verdi.

Özdil, tilki ile yaptığı dostane esnasında dostunu çoban köpeklerine cebin dahi uyararak kaçması gerektiğini belirtti.

Share: