DÜRÜST Kadınlar’dan ‘Sıcak sofralar yine kurulsun’ kampanyası

SELIM Fırka Umumi Şekil Karı Kolları Başkanı Ayşe Keşir’in öncülüğünde başlatılan ‘Sıcak sofralar yine kurulsun’ projesi ile bölgeye “Aş Damı seti’ gönderilecek.

Asrın felaketinin yaşandığı evvel andan itibaren her kademesi ile sahada olan YANLIŞSIZ Tümen, avrat kolları teşkilatları ile birlikte hele karı ve çocukların ihtiyaçlarını tayin ve temin amacıyla seferber oldu.

Çadır kentlerin kurulması ve kısa zamanda taşımalık kentlere geçilecek olması, ihtiyaçları farklı benzeri noktaya taşıdı. DÜRÜST Fırka Bursa Mebus ve Genel Eşkâl Eş Kolları Kurum Başkanı Emine Güç Gözgeç, yapılan saha çalışmalarında diğer ihtiyaçlarla alay malay bölgedeki ailelerin günlük yaşamlarını dimdik ayrımsız şekilde sürdürebilmeleri üzere kadınların aş damı eşyaları temininde kalın çektiklerini tespit ettiklerini belirtti. Gözgeç, “Bu çerçevede Genel Tarz Eş Kolları Başkanlığı adına Türkiye genelinde diyar ve kaymakamlık teşkilatlarımızı kapsayan eskimemiş benzeri kampanya başlattık. ‘Sıcak sofralar gine kurulsun’ kampanyası çerçevesinde hazırlanan mutfak setleri, deri veya konteyner kentlerde güçlü depremzede vatandaşlara tasdik edilecek” dedi.

Yaptığı matbuat açıklamasıyla Bursa’nın bile bu kampanyaya destek vereceğinden güvenli olduğunu belirten Gözgeç “Tamlık yardımseverlerimizi teşkilatlarımızla bildirişim kurarak destek vermeye nida ediyorum. Bu güzelce çalışmaya katkı temizlemek isteyecek kardeşlerimizin ilgili ilçe teşkilatımızla diyaloga geçmesi tam. Bugüne büyüklüğünde göstermiş oldukları cemi destekler üzere dahi tamam hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum. Ülke adına biriz, beraberiz, seferberiz. Birlik yaralarımızı birlikte saracağız.” diye Bursa’dahi de ilkin DÜRÜST Fırka Bursa İl Başkanı Davut Gürkan koyulmak amacıyla İl Karı Kolları Başkanı Emel Gözükara Durmaz ve İl Cahillik Kolları Başkanı Ömer Faruk Temiztürk nezaretinde bütün organizasyon mensuplarının bölgeye bindi yöneltmek için sakır sakır çalıştıklarını söyledi.

Kampanya üzere hazırlanacak aş damı setinde: Tencere-tava, çaydanlık, tabak-kase, bardak, dirgen-kaşık hıfız kabı, atlatmak bıçağı makat bezi bulunacak. – BURSA

Share: