Dünyanın akim tarh problemine çözüm amacıyla uğraşan Balyemez’e PAGEV’den bağış

Karabük’te AR-GE çalışmaları dahilinde kurduğu makine ile hoşgörüsüz dönüşümü sıfır plastiklerden dizel, temizlik tineri, karbon siyahı, prolitik yağ ve parafin üreterek çevre kirliliğinin önüne güzeşte Ahmet Balyemez’e Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Ihya ve Yetişek Vakfı (PAGEV) marifetiyle teşekkür ödülü verildi.

İlkokul mezunu Ahmet Balyemez, tamamen kendi ürettiği domestik ve milli makineyle plastik atıkları mevki ekonomisine idraksiz kazandırıyor. Kurduğu herkes ile gerek huy ile lüzumlu denizlerdeki hep atık plastikleri piroliz yöntemi ile enerjiye ve ekonomiye dönüştüren Balyemez’e PAGEV yoluyla çevreye olan duyarlılığından çevre bergüzar verildi. PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Eroğlu, Balyemez’e teşekkür ederek çalışmalarında mukteza desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Ödül amacıyla Eroğlu’na teşekkür fail Balyemez ise, “PAGEV ailesini, bu kızıl amaca bakım etmeye çalışanları desteklediğiniz için takdir ediyor, bu sorunu gündemde tutup özen çektiğiniz üzere da teşekkürname ediyorum. Bana müstahak gördüğünüz ödülü alırken bunca yıl, mesai ve azmin boşa gitmediğini gösterdiniz. Bu hediye Karabük Üniversitesi TEKNOKENT ailesi ile gelişigüzel aldığım yer pir ve düşündürücü manevi bindi oldu. Sağlığım ve gücümün yettiği kadar bana projemi yetiştirmek ve hayata buyurmak üzere temas türlü karşıtlık ve engele karşı mücadele etmek amacıyla tıpkısı cesaret verdiniz. Sonsuz gönül borcu ve saygılarımla” ifadelerini kullandı. – KARABÜK

Share: