Dünyaca adlı hanende Maher Zain, Kahramanmaraş’a gelerek depremzedelere aşındırmak dağıttı

6 Şubat’ta Kahramanmaraş forma üssü meydana mevrut 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler 10 ilimizde yıkımlara bozukluk oldu. Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremlerin peşi sıra 10 ilimizde 3 ay süreyle OHAL car edildi. Türkiye’birlikte dokunaklı yıkımlara neden olan depremlere dünyaca adlı isimler üstelik sessiz kalamadı. Ülkemiz için arkalama çağrısında kâin Lübnan kökenli İsveçli hanende Maher Zain, Türkiye’ye gelerek depremzedeler üzere arkalama faaliyetlerine katıldı.

DEPREMZEDELERE YEMEK DAĞITTI

Depremin önceki gününden itibaren çabucacık değme çağ Türkiye’ye destek çağrısında mevcut Mütedeyyin şarkıcı, İngiltere merkezli yardım kuruluşu “Salam Charity” ile bölgede yemek dağıtımı yaptı. Sosyal iletişim araçları hesaplarında yardım faaliyetlerinden görseller paylaşan adlı sanatçı, “Depremden yeryüzü çokça etkilenen şehirlerden birisi olan Kahramanmaraş’a geldik. Buradaki yıkımı size aktarmaya çalışıyorum amma kameradan bunu göstermem tür değil. Burada yaptığımız banal şeyler ama çok muktezi olduğunu düşünüyorum. Hepinize desteklerinizden çevre teşekkür ediyorum, sizlerin yardımıyla bu yardımı gerçekleştirebiliyoruz” ifadelerini kullandı.

“ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YARDIM ETMELİYİZ”

Kent merkezinde olduklarını ve güçlü haddinden fazla binanın yıkıldığını nâkil Zain, “Bura büyük depremin model üssü. Beniz binlerce insan evsiz kaldı. Elimizden geldiğince arkalama etmeliyiz” diye konuştu. Daha önce birlikte sosyal iletişim araçları hesabından ihsan kampanyalarına bindi veren sanatçının paylaşımlarına, dünyanın farklı yerlerinden yazılan olumlu yorumlar ve destek mesajları dikkati çekti.

Share: