Dünya Motokros Şampiyonası’nda 220 binin üstünde sporsever ağırlanacak

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçan, Afyonkarahisar’birlikte düzenlenecek Dünya Motokros (MXGP) Şampiyonası’nda, 220 binin üstünde motor tutkununu Türkiye’de ağırlamayı hedeflediklerini belirtti.

Uçar, Cumhurbaşkanlığı himayesinde 31 Ağustos-4 Eylül’de düzenlenecek MXGP ile ilgilendiren AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

MXGP’nin arz prestijli önce 5 organizasyondan biri olduğunu tamlayan Uçar, ülkenin tanıtımı açısından bu organizasyonu önemsediklerini anlatım etti.

Afyonkarahisar’daki parkurun “Dünyanın arz iyi motokros parkuru” ödülünü aldığını anımsatan Uçan, Afyonkarahisar Valiliği ve Belediyesinin bu konuda çokça şanlı yatırımlar yaptığını söyledi.

Uçan, MXGP’nin ülkenin “beniz akı” organizasyonlardan biri olduğuna dikkati çekerek, şu ifadeleri kullandı:

“Arsıulusal organizasyonlarda yeryüzü şanlı özdek balans. Biz burada istikrarı yakalamış olduk. Çabucak sportif başarım açısından değil, etkinlikler, eğlenceler ve curcuna kapsamında yaptığımız bu organizasyonda dahi geçtiğimiz yıl 150 bin insanımızı misafir ettik. Aranjman sabık sene 220 milyon avroluk tıpkı tanıtıma vesile oldu. Ülkemizin tanıtımına ulama sağladık.”

“Curcuna kapsamında bu sene 8 çokça heybetli konserimiz olacak”

MXGP’nin bu zaman de faziletkâr katılımla yapılmasını beklediklerini anlatan Uçar, “Curcuna kapsamında bu yıl 8 haddinden fazla koca konserimiz olacak. Bu yıl 220 binin üstünde motosiklet sporları gönüllüsünü bu alanda konuk etmeyi amaçlıyoruz. Bu vesileyle amacımız hem millî hem arsıulusal noktada ülkemizi çokça iyicene ve kalburüstü şekilde tanıtmak olacak.” diye konuştu.

Bekir Yunus Uçan, Türkiye Motor Federasyonun bu organizasyonlarda podyum yapacak sporcuların yetiştirilmesinin arz şanlı hedeflerinden birinin olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Hayalimiz o ki Acun Motokros Şampiyonası’nda ayrımsız Yer Razgatlıoğlu’nun Acun SüperBike Şampiyonası’nda bütün podyum yaptığı ve dünya şampiyonu olduğu gibi MXGP’de yani motokrosun zirve organizasyonunda da bu başarıları yok etmek. Bu hedefle ilgili yekpare altyapı çalışmalarını ve terbiye faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.”

Share: