Dünya Ilıcalı’dan arsıulusal bağlantılarına çağrı: Türkiye tahripkâr depremle sarsıldı, lütfen ihsan yapın

6 Şubat’ta Kahramanmaraş eşkal üssü meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık depremler; Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’üstelik şişman yıkımlara bozukluk oldu. Binlerce kişinin hayatını kaybettiği sarsıntı felaketini dallı güllü 10 ilimizde 3 ay süreyle OHAL zar edildi. Kudretli televizyoncu Acun Ilıcalı de az dışındaki bağlantılarına seslenerek yardım istedi.

“DÜNYANIN SEÇME YERİNDEKİ DOSTLARIM LÜTFEN BAĞIŞ YAPIN”

13,6 milyon takipçisi mevcut Dünya Ilıcalı, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda AFAD ve Kızılay’ın uluslararası hesaplarını paylaşarak şu ifadeleri kullandı: “Türkiye yıkıcı depremlerle sarsıldı ve dördüncü seviye alarm durumu car etti. Bu, ülkemizin tarihindeki yeryüzü büyük felakettir. Çökme altında artan insanlarımızın sizlerin yardım ve desteğine ihtiyacı var. Dünyanın seçkin yerindeki kül dostlarım, lütfen bağış yaparak istirdat çalışmalarına ve halkımıza destek olun.”

100 TIR AKARSU VE 5 MİLYON TL’LİK YÜK DESTEĞİ

Ahbap Derneği Başkanı Haluk Levent, geçmiş çağ Twitter hesabından Acun Ilıcalı’nın yaptığı bağışları paylaşarak “Sevgili Acun Ilıcalı, bölgeye 100 tır su gönderiyor. Antrparantez 5 milyon TL’lik pirti desteği ve satın alacağımız konteynerlerin içerisine pirti sözünü verdi. Teşekkürler” demişti.

Share: