DTSO’da sedir başkanlığına avrat başkan seçildi

Diyarbakır Tecim ve Endüstri Odası (DTSO) üyelerinin katılımıyla 2 Teşrinievvel 2022 Alışveriş haset yapılan seçimle belirlenen DTSO Meclisi, yeni dönemde Meclis Başkanlığına karı başkan seçerek, nazar tarihinde ayrımsız ilki gerçekleştirdi.

DTSO meclisi 2022-26 döneminin evvel divan toplantısını gerçekleştirdi. Sedir üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda divan başkanlığı, komutan yardımcılığı ve katip üyeliği seçimi yapıldı. DTSO meclis üyelerinin düşünce birliğiyle divan başkanlığına Nevin İl, başkan yardımcılığına Salih Eren ve Mehmet Tazgel, katip üyeliğine ise Turhan Düşüncesiz seçildi.

Meclis toplantısında meşveret işleyen Nevin İl, DTSO meclisinin tıpkısı umde imza attığını belirterek, “Diyarbakır ilklerin şehridir. Bu onuru bizlere yaşattığınız için meclisimize teşekkür ediyorum. Yıpranmamış dönemde odamızın yapacağı faaliyetlerde öz adıma ve divan divanına seçilen divan üyelerimiz adına birlikte ahenk içerisinde çalışabilecek adil, denk ve demokratik tıpkı yönetimi anlayışı içerisinde olacağımızı şimdiden göstermek istiyorum. Önerilere herhangi bir devir sarih olacağız ve katılımcılığı anne alacağız. Diyarbakır benzeri mebde imza attı, bu gururu Kadın Meclisimiz, Sivil Toplum Örgütlerimiz ve hareket insanlarımızla alay malay başardık. Tıpkı eski dönemde inceden inceye sürdürülen çalışmaların, bakir dönemde seçilen meclis üyelerimizle hep beraber devam ettireceğiz. DTSO Eş Meclisimize de buradan teşekkür ediyorum” dedi. – DİYARBAKIR

Share: