DP Umumi Başkanı Gültekin Uysal, partililerle buluştu

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Tevazulu, “Bu ülkede kaynakları akla yatkın yönettiğinizde beherglas insanımızın refahını sağlayabilecek kaynaklarımız vardır.” dedi.

Çeşitli programları kapsamında Ardahan’a gelen Uysal, Dursun Akçam Ekin Evi’nde partililerle buluştu.

Uysal, burada yaptığı konuşmada, Ardahan’a gelmekten bahtiyarlık duyduğunu ancak bunun gecikmiş bire bir konuşma olduğunu söyledi.

Siyasetin, insanların huzuru, refahı ve güveni üzere yapılması gerektiğini vurgulayan Tevazulu, “Amma maalesef bugün üreten bire bir Türkiye değil, bundan sonra tüketen tıpkısı Türkiye var. Tarım ve hayvancılıkta ne üretenin mutlu olduğu ne da metropollerde, şehirlerde tüketenin mutlu olduğu aynı Türkiye noktasına geldik. Vatandaşımızın ürettiği mülk etmesi gerekirken servet etmiyor, maalesef milyonlarca insanımızı da çalım gücüne eriştiremediler.” dedi.

Ardahan’ın 40 yılı aşkın boyunduruk altında kaldığını, ecdadın müjdeli çağ için mücadelesini verdiğini dile getiren Uysal, “Kendilerinden Tanrı razı olsun. Ardahan bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin koskocaman bir şehri haline geldi.” ifadelerini kullandı.

“Bize sakıt, burada etkili insanların doğduğu topraklarda gelecek hayalini kurmalarıdır.” diyen Tevazulu, şöyle devam etti:

“Gençlerimizin istihdamını burada kuramadığımız amacıyla gözlerimiz ayan benzeri şekilde göçü izler haldeyiz. Yönetenlere sakıt fariza, eksen coğrafyalarımızın ehil olduğu bu imkanları serbest bölge ile yandaki olduğumuz ülkelerle ticaretin gelişmesini tedarik etmek. Beraberinde kamunun buralarda elan hususi uygulamalarla istihdamlar yaratacak adımlar atmasıdır. İnsanlarımızın istihdamıyla beraber refahını arttıracak, ekmeğini büyütecek yapılanmalar olmalı. Tığ istiyoruz ki bu ülkenin bütün vatandaşları nimetlerine dahi külfetlerine üstelik fiyat, eş paydada paylaşsın. Bu ülkede kaynakları makul yönettiğinizde beher insanımızın refahını sağlayabilecek kaynaklarımız vardır.”

Merkez Cami bölgesinde esnaf ziyareti yapan Uysal, henüz sonra Atatürk Caddesi’ndeki tümen binasının açılışını gerçekleştirdi.

Share: