Döşemealtı Deneyimsizlik Meclisi’nde 6’ncı Dönem Heyecanı

Döşemealtı Belediyesi’nin ilçe gençlerinin yerel yönetimlerde küçümseme sahibi olması, katılımcı demokratlık anlayışıyla şehir yönetimine katılmaları üzere başlattığı Döşemealtı Bilgisizlik Meclisi (DÖGEM) 6’ncı devir mülakatları tamamlandı.

Döşemealtı Bilgisizlik Meclisi 6’ncı dolaşma başvuruların tamamlanmasının arkası sıra seçmeler yapıldı.

Döşemealtı Belediyesine ilişik Yeşilbayır Mahallesi’nde bulunan Oğuz Kaan Usta Toyluk Merkezi’nde yapılan seçmelerde, Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Fen Üniversitesi’nden alanında ehlihibre eğitmenler, zihayat nazır adaylarıyla buluşma yaptı. Yapılan mülakatların peşi sıra derecelendirme sonucuna göre 25’i kız 25’i eş 50 taze nazır seçildi.

2023 yılı 6’ncı bölüm taze vekil doğmak için başvuran 83’ü eş, 70’i kız, 153 emanet arasından yapılan mülakatla seçilen 50 gailesiz bakan, isimlerinin açıklanmasının arkası sıra kasem ederek göreve başlayacak.

DÖGEM Akademi bünyesinde zatî, içtimai ve mesleki iş seminerleri takanak dinç vükela, kurulan kulüplerde toplumsal sıklet ve farkındalık projeleri ile sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif aktiviteler, tiyatrodan, koroya, spordan, huy yürüyüşüne-velespit turuna, sinemadan, ayak topu ve voleybola, opera ve bale kadar bir nice etkinliğe katılacak. Dinç vükela, Avrupa Fahri Hizmeti Projeleri kapsamında Almanya, İtalya, Polonya, Portekiz, Romanya, Yunanistan, Estonya, Hollanda ve Gürcistan gibi ülkelere gitme imkanı bulacak. Dinç vekillerin hazırladıkları projeler Döşemealtı Belediyesi Meclisi’ne tavsiye mektubu edilecek.

Share: