DOĞRU Tümen Afyonkarahisar Mebus Eroğlu, Mardin Valiliğini ülfet etti

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Mardin Valiliğini görüşme etti.

Valilik Şeref Defterini imzalayan Eroğlu, Ilbay Mahmut Demirtaş ile görüştü.

Eroğlu, Mardin’de esbak yıllarda su ve nöbet konularında gösterişli problemler olduğunu belirterek, Reisicumhur Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde arazide yaptıkları incelemelerin ardından Beyazsu isale hattını şehre kazandırdıklarını, beraber hattın geçiş güzergahında bulunan yolda da iş gerçekleştirerek yurt olan yolu genişlettiklerini söyledi.

20 yılda Mardin’e 65 milyar liralık yatırım yapıldığını anlatım eden Eroğlu, “Çağcıl sulamaları getirdik. Burası çokça verimli topraklar. Şanlıurfa’dan Mardin’e kadar dünyanın bildirme iri müstear kanalını nesir ettik. 221 kilometrelik yol nesir ettik. Basit heybetli oldu. Mardin ve ilçelerinde haddinden fazla daha evire çevire amal yapılacak. Mardin çok güzelleşti, havası değişti.” dedi.

Ilbay Demirtaş’ın Mardin üzere tıpkısı şans olduğunu dile getiren Eroğlu, çalışmaları ve vatandaşa olan yakın ilgilisiyle Demirtaş’ı ölçüm ettiğini kaydetti.

Ilbay Demirtaş ise ziyaretten duydukları memnuniyeti belirterek, Eroğlu’na Mardin’e sunulan hizmetlerden belde teşekkür etti.

Share: