Doğa Rutkay’dan “İstanbul’da 500 bin adam ölümle kibir buruna” diyen Naci Görür’e tepki: Daha Çok kâfi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler, 10 ilimizde kısık yıkımlara sebep olurken beklenen İstanbul depremi de gündeme geldi. Katıldığı programda İstanbul’daki mümkün depremle ilgilendiren mütekellim Prof. Dr. Naci Görür, “500 bin koca ölümle koku alma organı buruna” dedi. İki yavru annesi aktör Doğa Rutkay Kamal ise Görür’ün sözlerine aksülamel gösterdi.

“KORKUDAN UYUYAMIYORUZ YETER”

Beklenir İstanbul depreminden tedirgin olduğunu belirten aktör, Twitter hesabından Görür’e reaksiyon göstererek “Eşsiz hocamdan bozukluk dileyerek, şöyle ifade etmek istiyorum! Doğrudur hocam. Ama imdi yeter! İstanbul korkusundan yasımızı yaşayamadık. Korkudan uyumuyoruz. Anneyiz çağ alamıyoruz. Geldi ha ati dediniz duyduk! Peki! ama şu ilk kânun bu söylemler bizi parçalıyor. Lütfen kâfi” dedi.

TAKİPÇİSİ TEPKİ GÖSTERDİ: UYANIN

Kamal paylaşımına “Birçok kıta sarsıntı yaşadık bibi akıllanıp bilgi adamlarını dinleyip akım etmiş değiliz. Bu ülkenin binalarındaki risk ortadayken bibi henüz ‘bugün konuşmayalım, etmeyelim’ dersek, ferda İstanbul depremi olup talih global uçurumdan beyin vay illet böyle oldu üstelik diyemezsiniz. Uyanın!” yorumunu işleyen takipçisine da cevap verdi.

“ORADAKİ ACIYI BIRAK DÖN KENDİNE BAK DEMENİN ZAMANI MI?”

Bu dönemde olasılı depremlerle ilgilendiren konuşmanın doğru olmadığını savunan aktör, “Sırası mı? Hepimiz gelmekte olanı biliyoruz! Ancak onlarca canı kaybetmişken ayakyolu sizde almak hangi kadar akıllıcasına? Hayatımız münteha yasımız var, bırak oradaki acıyı dön kendine bak demenin zaman mı?” yanıtını verdi.

Share: