Diyarbakır ve Siirt’te depremzedelere destek ziyaretleri

Diyarbakır ve Siirt’te tahaffuz merkezi, yetersiz ve sağlık kuruluşlarındaki depremzedelere müteveccih ziyaretler sürüyor.

Diyarbakır Kayapınar Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, Ilçebay ve Belediye Komutan Vekili Arif Karaman, 207 bin 48 depremzedenin misafir edildiği ilçedeki barınma merkezlerini konuşma etti.

Açıklamada görüşlerine meydan verilen Karaman, ailelerle görüşerek, tek vatandaşı yalnız bırakmayacaklarını belirtti.

Depremde ülke yerine kenetlendiklerini dille getiren Karaman, belediye yerine barınmadan, kemirmek ve giyime büyüklüğünde gelişigüzel konuda depremzedelerin yanında olduklarını kaydetti.

Karaman, cami, Kuran kursu, ekol ve belediyelere ilgilendiren hikmet evleri, bilgelik akademileri, kıraat salonları, familya bindi merkezleri ve kültür merkezinin da bulunduğu 161 eğreti barınma merkezinde 207 bin 48 depremzedenin mihman edildiğini aktardı.

Deprem felaketinde yaşamını yitiren Diyarbakırlı vatandaşlar amacıyla kurulan taziyet evlerini ülfet eden Karaman, ailelerin taleplerini dinledi, acılarını paylaştı.

-Siirt

Ilbay ve Şehremaneti Komutan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu’nun eşi Güney Hacıbektaşoğlu, yanı sıra Vali Yardımcısı Mehmet Anif ve kriz masası görevlileriyle Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki depremzedeleri konuşma etti.

Yaralıların afiyet durumuyla ilgilendiren vukuf alan Hacıbektaşoğlu, depremzedelerin yakınlarının taleplerini dinledi, önceki olsun dileklerinde bulundu.

Hacıbektaşoğlu, elan bilahare Esma Eş Kız Yurdu ve Gençlik Merkezinde kâin depremzede aileleri musahabe etti.

Depremzedelerin Siirt’te mihman edildiğini dile getiren Hacıbektaşoğlu, kamu çekicilik ve sivil sosyete kuruluşlarıyla ilişki ve beraberlik içerisinde depremzedelere için çabaladıklarını, devletin eksiksiz imkanlarının seferber edildiğini aktardı.

Share: