Didim’e atandı, ilk icraatı ‘çiçek göndermeyin’ oldu

Aydın’ın Didim ilçesine atanarak görevine başlayan Kaymakam Fert Kazım Kuruca, kaymakamlığın içtimai medya hesabından yapılan paylaşımla vatandaşlardan kendisine tebrik çiçeği göndermeleri adına Didimli öğrenciler üzere kullanılmak için Didim Kaymakamlığı Içtimai Yardımlaşma ve El Birliği Vakfı resmi hesabına nakdi armağan yapılmasını istedi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Ümera Atama Kararnamesiyle 422 yerel yönetim hizmetleri sınıfında fariza fail vali yardımcısı, kaymakam, vekillik gestalt teşkilatında vazifeli olanlar ile ünsiyet müşavirlerinin atamaları yapıldı. Reisicumhur Kararnamesiyle; Didim Kaymakamı Dr. Mustafa Alp Adana Ilbay Yardımcılığına, Silopi Kaymakamı Fert Kazım Kuruca ise Didim Kaymakamlığına atandı. Gerçekleşen atamaların ardından Didim Kaymakamı Kuruca ilçeye gelerek görevine başladı. Didim Kaymakamlığı resmi sosyal iletişim araçları hesabından yapılan bire bir paylaşımla kullanılmamış Kaymakam Kuruca vatandaşlardan namına kutlama çiçeği göndermeleri adına Didimli öğrenciler amacıyla kullanılmak için Didim Kaymakamlığı Içtimai Teavün ve Tesanüt Vakfı resmi yerine nakdi hediye yapılmasını istedi. Kaymakam Kuruca’nın hassas davranışı vatandaşlar yoluyla bile takdirle karşılandı.

Didim Kaymakamı Birey Kazım Kuruca’nın ismini haiz paylaşımda şu ifadeler saha aldı;

“Eşsiz Didimli hemşehrilerim, ilçemizde göreve başlamış bulunuyorum. Sizden ricam, tebrik amacıyla makama göndereceğiniz çiçeklerin yerine, bulunmaz Didimli öğrencilerimiz üzere kullanılmak üzere Didim Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Tesanüt Vakfı resmi yerine nakdi dürü yapmanızdır. Yapılacak olan nakdi bağışlar Didim Kaymakamlığı Toplumsal Yardımlaşma ve El Birliği Vakfı eliyle öğrencilerimize ulaşacaktır. Şimdiden destekte bulunacak olan hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunarım. – AYDIN

Share: