Dideban Oltan Koca’nın şehit olmasına ilişik gözaltına alınan şüphelilerin işlemleri sürüyor

İstanbul Şişli’de dideban Oltan Kayırıcı’nın, bir olayda mukavemet gösteren kişilere müdahale sırasında fenalaştığı ve kaldırıldığı hastanede martir olduğu olaya ilgilendiren gözaltına alınan 8 zanlının emniyetteki işlemleri bitmeme ediyor.

İstanbul Inanma Müdürlüğü ekipleri, Kuştepe Mahallesi’nde çevreye tutku verdiği ihbarı mevcut bir düğünün sonlandırılması için olay adına giden polis ve bekçilere dayanırlık gösteren şüphelilerin yakalanması için mesai yaptı.

Bekçi Oltan Kayırıcı’nın şehit olmasıyla sonuçlanan olaya ilgili 8 hayat gözaltına alındı.

Emniyetteki rapor işlemleri süren zanlıların ferda adliyeye atıf edilecekleri öğrenildi.

Olay

Kuştepe Mahallesi Yavrukuş Sokak’taki tıpkı düğünün geç saatlere büyüklüğünde sürdüğü ve çevreye maraz verdiği ihbarı üzerine görüngü hesabına revan polis ve bekçiler, düğündekilerin mukavemetiyle karşılaşmış, yaşanan çatışma sırasında fenalaşan yasakçı Oltan Herif hastaneye kaldırılmıştı.

İstanbul Inanma Müdürü Utku Eskişehir Taşı, elan sonraları dideban Koca’nın müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit düştüğünü açıklamıştı.

Şehit bekçi Oltan Insan’nın cenazesi, dün İl Güven Müdürlüğü bahçesinde planlı törenin ardından defnedilmek üzere memleketi Gümüşhane’ye götürülmüştü.

Share: