Dev dalgaların beyninde sakil canlılık

Dev dalgaların ortada dokunaklı eğlence

İki güre dalgalar beyninde kalmalarına karşın video çekmekten vazgeçmedi

ANTALYA – Antalya’da sıkıntı nedeniyle oluşan dev dalgaların beyninde tehlikeye aldırmadan video çekip, ölüme saha okudular. Video çekilirken biranda dalgaların beyninde mütezayit dinç son anda kurtuldu.

Meteorolojinin sağlam yağış ve sıkıntı dolayısıyla ‘turuncu’ kodlu uyarıda bulunduğu turizm şehri Antalya’da, sıkıntı etkisini devam ettiriyor. Oluşan dev dalgalar rüzgarla gelişigüzel falezler uzunlamasına kadar yükseldi. Konyaaltı Sahili ise az daha dalgaların altında kaldı. Yaklaşık 6-7 metre yüksekliğe büyüklüğünde yükselen dev dalgaları görüntülemek isteyenler ise modifikasyon reviş terasından sahile indi. Bazı turistler su altında artan kayalık alandan dalgaları izledi, kâh vatandaşlar ise sili çekim yaptı. Tıpkı vatandaş ise dalgaların dövdüğü kayanın üzerine daha çok ve güncek açarak dekor izledi. Dalgaların ferasetsiz çekilmesiyle kumsala inen bazı çoluk çocuk adeta ölüme vadi okudu. Dalgaya inhimak tehlikesine rağmen gençler, videoteyp çekmeye bitmeme etti. Beline büyüklüğünde ıslanan ve bata çıka kaçan çoluk çocuk tehlikeye çağrılık çıkardı. Dalgalara kapılmaktan serencam anda kurtulan çoluk çocuk yürekleri ağza getirdi. Ara Sıra turistler ise dalgaların azizliğine uğrayarak ıslandı. 5 arkadaşın ise rüzgarı arkasına alıp el ele tutuşarak foto çektirdiği görüldü.

Şiddetli fırtınayı fırsata çeviren bazen eşhas ise dedektörle kızıl aradı. Tehlikeye aldırmayan kişiler dalgaların ortada ıslanmalarına rağmen çalışmalarına devam etti. Deniz Boyu bandında yürüyenlerin ise korkuluklara tutunarak yürüdüğü görüldü.

“Islandık”

Nevşehir’den Antalya’ya gelen Kadriye Üzümcü, ” Akrabalarımı ziyarete geldim. Bahir ve dalgaları izlemeye geldik herhangi bir öz güzel. Şuan deniz boyu dalgalara telim olmuş durumda. Birde kaymakamlık oldu suya düştüm” dedi.

“Kafamıza inecek gibi”

Azra Betül Bolat, literatür denize girdikleri yerin dalgalar altında kaldığını belirterek, “Müzeye gelmiştik bugün sahibi gördük. İzlemek istedik. Dalgalar çokça şişman. 3 yıl öncede hakeza iri dalgalar oluştu. Dalgalar ürkütücü sanki kafamız inecek kadar” dedi.

Share: