Depremzedeler üzere hayat üniteleri üretiliyor

Kingspan Çatı Elemanları, depremzedelerin barınma ihtiyacını bloke etmek amacıyla Adana’daki fabrikasında hayat üniteleri üretmeye başladığını duyurdu. Ortaklık, sene sonuna büyüklüğünde bin üniteyi doğrulama etmeyi hedefliyor.

Global çapta faaliyet gösteren bina şirketlerinden Kingspan’in Umumi Heyet Başkanı Dr. Suat Kıroğlu, depremzedelerin tahaffuz ihtiyacını ortadan yolmak üzere çalışmalarına tezce devam ettiklerini aktararak”Üretimdeki gücümüzü bu yol depremzede vatandaşların tahaffuz ihtiyacı için kullanıyoruz” dedi.

“ACİL DIRIM ÜNİTELERİNİN İLK CEVELAN TESLİMATLARINI GERÇEKLEŞTİRDİK”

Depremin ilk gününden bu yana muavenet etmek amacıyla sahada olduklarını belirten Dr. Kıroğlu, “Yaşam ünitelerimizin ilk teslimatlarını yaptık. Demincek de üretim kapasitemizi artırarak ve içinde amade banyo, abdesthane ve mutfağı barındıran ünitelerin bölgeye sevkiyatını gerçekleştiriyoruz. Katma olarak depremden etkilenenlere ve yakınlarına eğreti konutlar; bikes ilkokul çocuklarına müteveccih ise barınmaları üzere yaşam alanları oluşturmaya başladık. Milli Terbiye Bakanlığı ve bölgedeki kaymakamlıklarla koordineli bir şekilde faaliyet yürüterek konaklama kampının de inşasını tamamladık” diyerek konuştu.

Deprem felaketinden etkilenen bölgeler için desteklerini artırarak devam ettiklerinin altını çizen Dr. Kıroğlu, “Ülkemize ve milletimize alın duyduğumuz rehavet bilinciyle evvel saatlerden itibaren kıran bölgesine korumak amacıyla icraat yapıyoruz. Tahaffuz odaklı istihsal faaliyetlerinde bulunarak dirim ünitesi adını verdiğimiz yapılarımızla, depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak ve istek eden sevimli, kurumların de kar amacı gütmeden hazırlık edebilmesi için galiba ayrımsız kapasiteye kadar üretim gücümüzü ayırmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Share: