Depremzedeler için yardım toplayan Olay, yaşadığı duygulardan bahsederken gözyaşlarına hakim olamadı

6 Şubat’ta meydana mevrut 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ilimizde pahal yıkımlara sebep oldu. 38 binden fazla vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremlerin peşi sıra dünyanın muhtelif yerlerinden yardımlar gelmeye başladı. Hanende Vaka da Türkiye ve Suriye amacıyla Hollanda’da düzenlenen müzaheret kampanyasına katıldı.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Katıldığı yayında depremzedeler amacıyla ihsan toplayan şarkıcı, sarsıntı felaketinden bahsederken gözyaşlarına bilge olamadı. Pop Bizde isimli hesapta meydan düzlük videoda, Hikâye yaşadığı duygulardan bahsederken “Uyuyamadım, kendimi suçlu hissettim, enkaz altındakileri serbest bırakıyormuş kabil hissediyorsun. Duygularımı tarif edecek lügat bulamıyorum. İzleyip, bir öz geçirmek çok çığlık” ifadelerini kullandı.

Başarılı şarkıcı Fenomen, geçmiş akşam televizyon kanallarında ortak yayınlanan “Türkiye Bir Tane Yürek” kampanyasına katılarak mevrut bergüzar telefonlarını yanıtlamıştı.

DEPREMZEDELER İÇİN 88 MİLYON EURO TOPLANDI

Suriye ve Türkiye’bile binlerce kişinin ölümüne illet olan depremlerin arkası sıra Hollanda’da depremzedelere arkalama amaçlı 2 saatlik kuma işaret yapıldı. Gecede depremzedeler amacıyla 88 milyon 921 bin 469 euro toplandı. Toplanan bağışların, kampanyayı örümcek 11 millî ve arsıulusal STK yoluyla Türkiye ve Suriye’deki depremzedelerin azık, akarsu, derman ve barınma ihtiyaçları üzere kullanılacağı vurgulandı. Hollanda Başbakanı Mart Rutte üstelik Twitter’dan paylaştığı videoda insanları Giro555 kampanyasına katılmaya nida etti. Kampanyaya arkalamak için binlerce işletmenin o günlü hasılatını depremzedelere bağışladığı kaydedilen açıklamada, çokça sayıda konuşma eserinin bariz artırmayla satılarak gelirin Giro555 adına yollandığı rapor edildi.

Share: