Depremzede teknik direktör, sporla hayata tutunuyor

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’taki depremlere deplasmandan döndükleri akşam yakalanan eski Kahramanmaraşspor Beceri Direktörü Baran, yaşadığı güçlü günleri sporla atlatmaya çalışıyor.

Depremden sonraları Kahramanmaraşspor’un ligden çekilmesinin arkası sıra 56 yaşındaki Yağmur, Afyonkarahisar’ın Bölgesel Müptedi Ligi (BAL) ekiplerinden Sandıklıspor ile anlaştı.

Baran, AA muhabirine, depreme Kahramanmaraş’ta kulüp binasının en üst katında yakalandığını söyledi. Kulüp binasının depremde zarar görmediğini, Kahramanmaraşspor’un futbolcularıyla kurtarma çalışmalarına katıldığını nâkil Yağmur, şöyle konuştu:

“Fikstürde 4.haftada Karaman’dahi maçımızı oynayıp, şehre dönmüştük. Sabahında depremlere yakalandık. Çok baskı tıpkı proses geçirdik. Oradan ayrıldıktan bilahare memleketim Kırıkkale’ye gittim. Memleketimdeki evim yüksekte olduğu amacıyla zat evime birlikte sığamaz oldum. Üste demin faziletli binaların yanından geçemiyorum. Hala aynı titreyiş halindeyim. Sandıklıspor’u başlangıçta tanıdığım ve burada fariza aldığım üzere hoşgörülü arkadaşların ricasıyla geldik.”

“Çokça azılı aynı şeydi, anlatılacak kabilinden aynı husus değil”

Yağmur, depremin şiddetini anlatmaya kelimelerin elverişsiz kalacağını belirterek, şöyle devam etti:

“Zat binamız akva imdi. İstiklalspor’dan 5 kişiyi kaybettik. Birçok pehlivan ve voleybolcu arkadaşlarımızı kaybettik. Aralarında talebelerimiz vardı. 4-5 oyuncunun da durumları gür değil, sakatlıkları oluştu. Kahramanmaraş yerle ayrımsız oldu. Çokça korkunç bire bir şeydi, anlatılacak kabilinden tıpkı şey değil. Tanrı kimseye hakeza bir keder yaşatmasın. Depremin son 15 saniyesini tek unutamıyorum, hakeza tıpkı güç gayrimümkün. Efdal binaların hepsi yerle tıpkısı olmuştu. Neredeyse sağlam çatı yoktu, insanların topu topu çökme altındaydı. Kimsenin yapacağı tıpkı şey yoktu çünkü daim deprem vardı. Cenabıhak o bölgede hayat dolu insanlara sabırlar versin, siftinlik çok yumruk.”

Share: