Depremzede şehit ağabeyi Gözdaş: “Kendilerini bilmezler devlete atıp tuttu”

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremden belde evleri hasar gören martir Cingöz Er İbrahim Gözdaş’ın ailesi, Kırıkkale’deki KYK yurdunda mihman ediliyor. Şehidin ağabeyi Harun Gözdaş, “Kendilerini bilmezler devlete atıp tuttu. Bizler birer devletiz orada. Devlete atıp tutmanın manası namevcut” dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde evleri yıkılan ve büyük hasar gören vatandaşlar, Kırıkkale Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne tutkun yurtlarda konuk ediliyor. Göksun’dan Kırıkkale’ye gelen şehit Kurnaz Er İbrahim Gözdaş’ın ailesi, KYK yurdunda yerleştirildi. Ilbay Yardımcısı Ahmet Ferhat Dikkat, “8 Mart Acun Kadınlar Haset” dolayısıyla şehidin annesi Habibe Gözdaş ve sair ev fertleri ile aynı araya geldi. Özen ve beraberindekiler, kadınlara çiçek ve çeşitli hediyeler verdi. Ilbay Yardımcısı Ilgi, gazetecilere yaptığı açıklamada, devletin tam imkanlarıyla depremzede vatandaşların yanında olduğunu belirterek, konuşu, sosyal ve psikolojik yönden yaraların sarılacağını söyledi.

“Seçkin ant emirlerine ammedeyiz”

İl genelinde tahminî 12 bin depremzedenin misafir edildiğini hatırlatan Ilbay Yardımcısı Ilgi, “Bizde himmet arkadaşlarımızla birlikte martir annemizi ülfet etmeye geldik. Kendisi depremzede özel durumu bile var. Ayrımsız zamanda hemşerim imdi, bende Göksun ilçesindenim. O yüzden de mutlu oldum. Onlar bizim misafirlerimiz rastgele ahit emirlerine ammedeyiz, hep vatandaşlarımızın. Hemen devletimiz değil; yeryüzü doğusundan sunu batısına büyüklüğünde en kuzeyinden sunma güneyine kadar tekmil vatandaşlarımız bugünlerde irtibat ve beraberlik zarfında oldu” şeklinde konuştu.

“Devlete atıp tutmanın manası bulunmayan”

Martir ağabeyi Harun Gözdaş ise Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesindeki evlerinin kırık hattı üstünde olmasından ufuk büyük hasar gördüğünü anlattı. Türk milletinin soylu benzeri ulus olduğunu tabir fail ağa Gözdaş, “Bizleri baş döndürücü derecede duygulandırdılar. Tanımadığımız numaralardan aradılar ‘İhtiyaçlarınızı giderelim’ diyerek aradılar. Kendilerini bilmezler devlete atıp tuttu. Bizler birer devletiz orada. Elimizden geldiği büyüklüğünde tıpkısı şeyler yaptığımız ant bizler bir ululuk görevi görüyoruz elhak. Devlete atıp tutmanın manası namevcut. Devletimi şahlandıracak benzeri hezel söylemiyorum, gerçekleri söylüyorum” dedi.

“Devlete atıp tutmanın manası bulunmayan”

Gözdaş, “Fay hattının geçmesinden ufuk evim alçak hasarlı. Evim girilecek durumda değil. Nısfınnehar olan depremde da filhakika tün olan depremin yarısı büyüklüğünde değil bile 3’bile 1’i büyüklüğünde sürseydi taş üzerinde taş değil yani tek madde kalmazdı. Şükürler olsun Tanrı korudu bizleri” diye konuştu.

Şehidin annesi Gözdaş ise Kırıkkale’den haddinden fazla memnun olduklarını ve devletin kendilerine ferah baktığını söyledi.

Ziyarette Vali Yardımcısı Dikkat’e İl Bitirmiş Komutanı Kıdemli Miralay Sulh Cücen, Mühimmat Komutanı Albay İsmail Ateşin, Emniyet Müdür Yardımcısı Erdal Atmaca, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Hamza güneş ve Ocak ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Rukiye Eryılmaz zevcelik etti.

Uyanık Leşker İbrahim Gözdaş, 4 April 2008 tarihinde İzmir’in Tire ilçesinde bire bir kuyumcuyu soyma girişiminde mevcut hırsızlar eliyle şehit edilmişti. – KIRIKKALE

Share: