Depremzede martir ağabeyi Gözdaş: “Kendilerini bilmezler devlete atıp tuttu”

Depremzede martir ağabeyi Gözdaş: “Kendilerini bilmezler devlete atıp tuttu”

Martir annesine 8 Mart Acun Kadınları Günü ziyareti

Depremzede şehit ailesi Kırıkkale’de konuk ediliyor

KIRIKKALE – Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde yaşanan depremden ufuk evleri hasar gören martir Uyanık Çeri İbrahim Gözdaş’ın ailesi, Kırıkkale’deki KYK yurdunda konuk ediliyor. Şehidin ağabeyi Harun Gözdaş, “Kendilerini bilmezler devlete atıp tuttu. Bizler birer devletiz orada. Devlete atıp tutmanın manası namevcut” dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde evleri yıkılan ve nazik hasar gören vatandaşlar, Kırıkkale Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne vabeste yurtlarda misafir ediliyor. Göksun’dan Kırıkkale’ye mevrut martir Uyanık Leşker İbrahim Gözdaş’ın ailesi, KYK yurdunda yerleştirildi. Vali Yardımcısı Ahmet Ferhat Özen, “8 Mart Acun Kadınlar Günü” nedeniyle şehidin annesi Habibe Gözdaş ve ayrıksı karı fertleri ile bir araya geldi. Ilgi ve beraberindekiler, kadınlara çiçek ve türlü hediyeler verdi.

Vali Yardımcısı Özen, gazetecilere yaptığı açıklamada, devletin mecmu imkanlarıyla depremzede vatandaşların yanı sıra olduğunu belirterek, ekonomik, içtimai ve ruhsal yönden yaraların sarılacağını söyledi.

“Seçkin ahit emirlerine ammedeyiz”

İl genelinde yaklaşık 12 bin depremzedenin mihman edildiğini hatırlatan Vali Yardımcısı Özen, “Bizde çalışma arkadaşlarımızla alay malay martir annemizi ziyaret etmeye geldik. Kendisi depremzede özel durumu da var. Tıpkısı zamanda hemşerim imdi köle Göksun ilçesindenim. O yüzdende bahtiyar oldum. Onlar bizim misafirlerimiz her devir emirlerine ammedeyiz, bütün vatandaşlarımızın. Elden devletimiz değil; sunma doğusundan sunu batısına kadar en kuzeyinden arz güneyine büyüklüğünde bilcümle vatandaşlarımız bugünlerde bağlanak ve kardeşlik ortamında oldu” şeklinde konuştu.

Pazarcık merkezli 7,7 büyüklüğündeki depremin 79 saniye sürdüğünü ifade fail martir ağabeyi Harun Gözdaş, Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesindeki evlerinin kırık hattı üzerinde olmasından kıran şişman hasar gördüğünü anlattı.

“Devlete atıp tutmanın manası namevcut”

Türk milletinin kerim bire bir budun olduğunu ifade fail koca Gözdaş, “Bizleri taşkın derecede duygulandırdılar. Tanımadığımız numaralardan aradılar ‘İhtiyaçlarınızı giderelim’ diyerek aradılar. Kendilerini bilmezler devlete atıp tuttu. Bizler birer devletiz orada. Elimizden geldiği kadar bire bir şeyler yaptığımız ahit bizler tıpkısı heybet görevi görüyoruz filhakika. Devlete atıp tutmanın manası bulunmayan. Devletimi şahlandıracak tıpkı meze söylemiyorum, gerçekleri söylüyorum” dedi.

“Devlete atıp tutmanın manası namevcut”

Gözdaş, “İlk geceleyin olan yer sarsıntısı 79 saniye sürdüğünü biliyoruz. Fay hattının geçmesinden etraf evim ağırbaşlı hasarlı. Evim girilecek durumda değil. Öğlenki olan depremde dahi doğrusu tün olan depremin yarısı kadar değil üstelik 3’bile 1’i kadar sürseydi taş üstünde taş değil yani hiçbir husus kalmazdı. Şükürler olsun Allah korudu bizleri” diye konuştu.

Şehidin annesi Gözdaş ise Kırıkkale’den çokça memnun olduklarını ve devletin kendilerine dolgunca baktığını söyledi.

Ziyarette Ilbay Yardımcısı Özen’e İl Güllabi Komutanı Mümessil Miralay Barış Cücen, Mühimmat Komutanı Miralay İsmail Ateşin, Güven Müdür Yardımcısı Erdal Akkuş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza gündüz ve Karı ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Rukiye Eryılmaz haremlik etti.

Bitirmiş Er İbrahim Gözdaş, 4 Nisan 2008 tarihinde İzmir’in Tire ilçesinde bire bir kuyumcuyu soyma girişiminde mevcut hırsızlar aracılığıyla martir edilmişti.

Share: