Depremzede iki canlı eş Muğla’da bebeğini kucağına aldı

“Asrın felaketi” namına nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremde Hatay Hassa’de yoğun hasar kayran evlerinden sâdır ve Muğla’ya gelen hamile karı, Köyceğiz Büyüklük Hastanesinde doğum yaptı.

Zahide ve Güneydoğu gazisi Mehmet Çitçi, yaşadıkları coşkunluk sonrasında Köyceğiz’deki ailelerinin yanına sığındı.

Doğum zamanı gelen 36 haftalık Çitçi, Köyceğiz Ihtişam Hastanesinde alışılagelen doğumla bir kız süt kuzusu dünyaya getirdi. Bebeğe, İkra ismi verildi.

Çitçi ailesini ve İkra bebeği Köyceğiz Çap Hastanesinde Ilçebay Mustafa Maslak, Belediye Reisi Kamil Ceylan, İlçe Esenlik Müdürü Oğuz Cengizhanoğlu, Soysal Bakım Müdürü Abdullah Sim, Hastane Başhekimi Abdurrahman Cemi müzakere etti.

Aileyi hastanede konuşma fail Kaymakam Mustafa Maslak ve Belediye Başkanı Kamil Ahu, İkra’ya kızıl takarak etraflı sermaye diledi.

Köyceğiz Azamet Hastanesi Mevlit Servisinde tedavisi bitmeme fail Zahide Çitçi de bebeğin 36 haftalık olduğunu, 37’nci haftasını beklediklerini ama doğumun gerçekleştiğini söyledi.

Depremde çokça zehir dakikalar yaşadıklarını, gebelikten dünya geceleri uyuyamadığını, hareket sırasında dahi eşiyle kurnaz olduklarını belirten Çitçi, şöyle konuştu:

“Eşim ‘Deprem oluyor, hızlı hızlı balkona çık.’ dedi. Kendisi balkondan atladı, ‘Senin da atlaman lazım.’ dedi. Ben gebelikten dolayı çocuğa ayrımsız öz tamam diye niteleyerek avunmak istemedim. Belki geçer dedim. Ama çokça şiddetliydi geçmedi. İkinci deprem olunca ego da yanılmak zorunda kaldım. Eşimin üzerine atladım. Haddinden Fazla üzücü sarsıntılar oluyordu. Ben bundan sonra şuurumu falanca kaybetmiştim. Kıran kopuyor diyerek düşündüm. Önümde iki metrelik öz vardı, dereye düştüm. Ondan sonrasını hatırlamıyorum. Eşim iki veya üç kişiyle beni çıkartmışlar. Herhangi Bir kayran berbat, yağmur, çokça itici, ötede antipatik vardı. Evimiz ve yanımızdaki binalar çöktü. Babam ve kardeşim orada kaldılar, müzaheret ediyorlar. Herkesten Tanrı razı olsun. Cenabıhak devletimize arızalanma vermesin.”

Share: