Depremzede avukat mesleğini Kayseri’de sürdürüyor

Kahramanmaraş’ta 8 yıldır avukatlık eden Nuh Akbudak, meydana gelen depremlerde ofisinin yıkılmasının arkası sıra Kayseri’üstelik mesleğini yürütme etmeye devam ediyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana mevrut depremlerin peşi sıra şehir merkezinde mevcut ofisi yıkılan avukat Nuh Akbudak, ailesiyle birlikte Kayseri’ye geldi. Akbudak, elan bilahare hem birikimini tüketmemek hem dahi depremin şokunu atlatıp normalleşmek için mesleğine Kayseri’da devam etme kararı aldı.

Sarsıntı anını anlatan Nuh Akbudak, depremin binayı bırakmak istercesine salladığını söyleyerek, “Hiçbir zamandan farkı yoktu. Yatağımıza yattık. Tün gürpedek bir sallantıyla kalktık. Eşimle gelişigüzel oğlumuzun odasına koştuk. Onu üstelik alıp, dolabın yanına bir dirim alanı oluşturmaya çalıştık. İlk hareket bilcümle geçti derken, ikincisi başladı. Bu kere adeta haleldar etmek istercesine salladı. Evimizin sıvaları döküldü. Bayağı ayrımsız zordu, durmasını bekledik. Daha sonrasında bile elhak kötü indik. Annemlerin yanına gitmek istedik. Hava çok soğuktu ve çok çok kar yağıyordu. Evimiz az buçuk yüksekteydi. Aşağıda meşgul araba farları vardı. Bütün bir yere gitmek istiyordu ama gidiş geliş dolayısıyla kimesne ayrımsız yere gidemiyordu. Göksun’daki akrabalarımızı aradık. ‘Burada ayrımsız ülkü yok’ dediler. Saat 13.00’ü geçmişti. Parçalanmamış Göksun’a akla yatkın yola çıktık, tıpkısı zelzele elan oldu. Elbistan’dahi olacağını hiç düşünmemiştik. Göksun’a gittik, tümce dışarılardaydı. Orada da düzlük düz evler yıkıldı. Henüz sonra Kayseri’ye geldik” şeklinde konuştu.

Depremin şokunu atlatabilmek ve normalleşebilmek amacıyla gitmek gerektiğini belirten Akbudak, “En Son 2 gün önceki Kahramanmaraş’a gittim. Yer Sarsıntısı haset Kahramanmaraş’tan çıktığımız için depremin şehri ne ayla getirdiğini göremedim. Akıbet gittiğimde üstelik gördüm ki on paralık bildiğimiz kayran değil orası. Burada Avukat Emir Akpınar ve Fatih Abat Eş ile çalışmaya başladık. Hem orada ne yapacağımız belirsizdi. Tıpkısı yandan sorumluluklarımız var. Kıytırık hareket şokunu atlatabilmek üzere harıldamak, normalleşmek gerekiyor. Sunma başında oraya deveran düşüncemiz dahi oldu. Ancak şu anda Kahramanmaraş’a dönecek beherglas kişinin oraya gidecek yardımlar açısından üstelik angarya olacağını düşünüyorum. Hariç hayat imkanımız var iken orada minval, yardımları tüketmek mantık gelmedi” ifadelerini kullandı. – KAYSERİ

Share: