Depremde 10 akrabasını kaybeden Karsu, depremzedeler için Hollanda’da 88 milyon euro topladı

6 Şubat’ta eşkâl üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ilimizde yıkımlara bozukluk oldu. Şarkıcı Karsu’nun Hatay’da dinamik 10 akrabası ise depresyon altında kalarak yaşamını yitirdi. Yaşadığı acıyla yıkılan Karsu, yaşadığı Hollanda’da depremzedeler için ihsan topladı.

TOPLANAN MİKTARI GÖRÜNCE AĞLADI

Hollanda’da nazik benzeri müzaheret kampanyası düzenleyen Karsu, planlı arkalama gecesinde 88 milyon euro toplanmasına araç oldu. Gecede toplanan miktarı gören hanende, gözyaşlarına bilgili olamadı. O anları Instagram hesabından yayınlayan Karsu, “88 milyon euro. Teşekkürname ederim Hollanda” ifadelerini kullandı.

DEPREMDE 10 AKRABASINI KAYBETTİ

Depremde 10 akrabasını kaybeden Karsu, esbak periyot telefonla bağlandığı yayınladığı birey anlar yaşadı. Verdikleri kayıplarla ilgilendiren mütekellim Karsu, “Aliye halamı, çocuklarını ve torunlarını, kuzenim Tuna ablamı, eşini ve oğlunu, kuzenim Aytül ablam eşini ve 3 kızını, Meral Teyzemi kaybettik… 89 yaşındaki nenemi ve amcamı kurtarabildiler. Anlatmama lazım yok, hep Türkiye bunları yaşıyor” dedi.

Share: