Denizli haberi… Suudi Arabistan ve Güney Afrika Cumhuriyeti arasında çeşitli alanlarda 15 mutabakat zaptı imzalandı

Suudi Arabistan ile Güney Afrika Cumhuriyeti beyninde askeri uran ve deniz taşımacılığı da karışma, muhtelif alanlarda 15 uzlaşma zaptı imzalandığı belirtildi.

Suudi Arabistan bilim ajansı SPA’ya göre, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, resmi temaslarda çıkmak amacıyla 14 Ekim’de beraberindeki heyetle alay malay ülkeye mevrut Cenup Afrika Reisicumhur Cyril Ramaphosa ile Cidde’deki Es-Esenleme Sarayı’nda ayrımsız araya geldi.

Bin Selman ile Ramaphosa’nın görüşmesinde, iki ülke arasındaki ilişkiler ele alındı.

Görüşmede antrparantez Bin Selman ve Ramaphosa’nın nezdinde, askeri sanayi, bahir taşımacılığı, envestisman üzere mütenevvi alanlarda 15 mutabakat zaptı ve teşrikimesai programı imzalandı.

Haberde, Suudi Arabistan Askeri Uran Umumi Otoritesi Başkanı Ahmed umum-Uhali’nin üstelik Güney Afrika Cumhuriyeti Defans Bakanı Thandi Modise ile Cidde’da ayrımsız araya geldiği tabir edildi.

Görüşmede, iki büyüklük arasında askeri endüstri alanındaki hareket birliğinin birlikte Genel Velayet ile Güney Afrika Silahlanma Kurumu arasındaki çalışmaların da ele alındığı kaydedildi.

Share: