Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Sivas’ta esnafı görüşme etti Açıklaması

Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay, Sivas’ta esnafı ülfet etti.

Oktay, çeşitli programlara süzülmek üzere geldiği kentte Atatürk Caddesi’ndeki esnafa ziyarette bulunarak vatandaşlarla ahbapça etti.

Çay ocağında açıklamalarda mevcut Oktay, mufassal zamandan beri Sivas’a gelip vatandaşlarla hasbihal etmeyi arzuladığını söyledi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileten Oktay, “Sivas ile ilişik milletvekillerimiz, şehremaneti başkanımız, valimiz, yer başkanımız ve mecmu ihvan oldukça çok alçak çalışıyorlar. Sivas’ta bağlanak, kardeşlik, el birliği heybetli, bunun üstelik bereketi geliyor ve Sivas’a hizmet namına yansıyor.” dedi.

Oktay, Sivas için ellerinden gelen ne varsa yapmaya hazır olduklarını ifade ederek, Samsun-Sivas tren hattıyla ilgili birlikte yapılabilecek ne varsa yapacaklarını vurguladı.

Sivas’ın ulaşımda hem yağız yolları hem çipo yolları hem da albeni yolları anlamında asıl merkezlerden biri olduğuna dikkati calip Oktay, “Antrparantez fatalite olursa hele geri hizmet taşımada uran boyutunda ana merkezlerden, kenar noktalarından birisine dönüşecek, dönüşmeye bile başladı elhak. Bu, Sivas’a aksiyon ve ekmek namına bile dönecek.” diye konuştu.

Kentte yıpranmamış bire bir tevhit sanayi bölgesinin amade olduğunu dile getiren Oktay, “Yatırımlar başlamış durumda ve bu da 40 bin yabanlık arttırma istihdam olarak Sivas’ımıza dönecek yani bunun anlamı şu: 40 bin gencimize ve harıldamak isteyen, faaliyet yaşında olan insanımıza memleketinde düzentileme imkanı sunacak. Zımnında biz bunu alelhusus kamçılamak istiyoruz. Hem ilimizin kalkınmasına yardım vermiş oluruz hem bile gençlerimiz kişi ilinde çalışmış olur.” ifadelerini kullandı.

Oktay, 65 yaşını sabık tek vatandaşın ele ayağa düşmemesi gerektiğini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yani tek şekilde başkasından müzaheret beklememeli. Cesamet bu anlamda konusunda düşeni toplumsal yardım yerine vermeli. Dolayısıyla bizim yaptığımız bu. Kadın koca ayrımı yapmadan seçme soy katkıyı vermeye çalışıyoruz ve bunu sizin dile getiriyor olmanız bu anlamda pir bir molekül. Vakit Kaybetmeden o dahi değil, esenlik hizmetleri anlamında, özellikle hele engelliler anlamında eğer aynı baskı varsa sizin hastaneye değil, doktorun sizin ayağınıza geliyor olması, hele özellikle yatalak hastalarımız için… Biz birlikte hangi imkanlar varsa bunu yansıtıyoruz.

Bizim amacımız evlatlarımızın, vatandaşlarımızın desteklemek. Sosyal mehabet olmanın gereklerini adına getiriyoruz.”

Share: