Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜGVA 5. Niteliksiz Umumi Yerleşmiş ve 6. Bilgisizlik Buluşması’nda konuştu: (3)

Cumhur Reisi Recep Kınama Erdoğan, “Bizim hangi yıldırı örgütlerine hangi sapkın akımlara hangi dahi ayrıksı ülkelere kaptıracak yegâne benzeri evladımız yoktur.” dedi.

Erdoğan, Sinan Fazilet Spor Salonunda düzenlenen TÜGVA 5. Niteliksiz Genel Oturmuş ve 6. Gençlik Buluşması’nda yaptığı konuşmada, bu toprakları eline, beline, diline erbap olma düsturuyla verdikleri mücadele sebebiyle vatan namına bırakan ecdadın değme birini rahmetle, şükranla, tazimle özge ettiklerini söyledi.

“Rabbim bizlere da onlar kabilinden bu topraklara imanın, ilmin, irfanın, cihadın buğdaylarını ekmeyi, onlar kadar bu buğdayları umu pazarında harmanlamayı talih eylesin diyorum.” ifadelerini kullanan Erdoğan, maziden atiye kurdukları köprünün beher renginin kendileri için kebir olduğunu vurguladı.

Bu ülkenin 85 milyon insanının değme birinin birinci sınıf yurttaş olduğunu dile getiren Erdoğan, “Esasen bütün altını çizerek tabir ettiğimiz kabil bizim ne yıldırı örgütlerine ne sapkın akımlara hangi dahi başka ülkelere kaptıracak tek benzeri evladımız yoktur. Yasin Börü’nün katillerinin nerede olduğunu biliyoruz. Yasin Börü kadar yavrularımızı maalesef Diyarbakır’bile katledenleri biliyoruz ve onlar namına şu anda onların kurtuluşu için cankurtaran simidi atan Erkek Kemal’i dahi biliyoruz, onların yandaşlarını birlikte biliyoruz amma bunlara katiyen prim vermeyeceğiz.” dedi.

Cumhur Reisi Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Elbet hep gelişigüzel Türkiye isek bittabi hep alay malay Türk milletiysek elbet bilcümle birlikte tekmil mazlumların ve mağdurların umuduysak Rum kıtası büyüklüğündeki ülkü taşını gediğine da gine bilcümle alay malay kurmaya var mıyız? Türkiye yüzyılını kurarken izleyeceğimiz öğün haritamız, medeniyetimizin ve tarihimizin önümüze serdiği aha bu müktesebattır. Bu yolda bizimle akın etmek isteyen beherglas insanımıza beherglas gencimize kollarımız birlikte yüreğimiz bile sonuna kadar açıktır. Tabii gençlerin bize gelmesini beklemeyecek, biz onlara gideceğiz. İşte bu salonu dolduran TÜGVA mensupları üstelik ülkemizdeki gençlerimize anlayış kanallarımızdan biridir, yer önemlisidir. Rabbim yolunuzu, bahtınızı yıldızlı etsin, gayretinizi arttırsın diyorum.”

Türkiye’yi geçen 20 yılda lacerem yüzyıllık yayın ve hizmetlere kavuşturdularsa, Türkiye yüzyılının inşasını de gelişigüzel gerçekleştireceklerini ifade fail Erdoğan, “Bizim gençliğimiz hep Ayasofya’nın açılması, inançlarımız ve değerlerimiz üzerindeki baskıların kalkması, bu özlemle, bu mücadeleyle geçti. Sultanahmet’in dili olsa bile konuşsa. Bilcümle öyle konuştuk. Oradaki Dikilitaş’ın önünden Ayasofya’nın açılacağı günü konuştuk. Ama Rabbim bu açılışı bize felek etti.” dedi.

Türkiye’nin maddesel kalkınma unsurlarıyla alay malay manevi dünyasını gölgeleyen bu zincirlerden kurtulduğunu belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

“Vakıa birileri hala ülkemizde yasakçılığın istismarını ve ticaretini yapmayı sürdürmeye çalışıyor ama hamdolsun Türkiye bundan sonra bu zihniyetin hezeyanlarını aşmış yerine haddinden fazla daha balaban hayallerin haddinden fazla elan şişman hedeflerin peşindedir. Bu tatlılıkla kendi yaklaşımlarımızı zat tekliflerimizi kendi icraatlarımızı milletimizin takdirine sunuyoruz. Türkiye yüzyılının inşası üzerine en çok siz gençlere güveniyoruz. Sizlerin dahi kendinize güvendiğinizi biliyoruz. Bu özgüven için bile rastgele tür imkanı sağladık. Eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaştırmadan enerjiye, sanayiden spora seçme alanda kendinizi gerçekleştirebileceğiniz alt yapıyı kurduk.

Kökenden inanca, foto kıyafetten eğitime temas konuda insanlarımızın hürriyet alanlarını kısıtlayan yasakları kaldırdık. Dünyayı tanıyan, ülkesini tanıyan, kendine güvenen bu gençlerimizden, onlara yaşama edeceğimiz 2053 vizyonunu şekillendirmek için çok daha fazla çaba bekliyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, temas yeniliğin herhangi bir devrimin her reformun tür engellerle karşılaşacağını belirterek, “Benim karşımda şu anda muhafazakar devrimciler var. Ego muhafazakar devrimcilerle 2023’ü evelallah başarıyla bitireceğimize inanıyorum. Amma gençlerimizde bunların hepsini aşacak azmi, iradeyi, enerjiyi görüyorum.” dedi.

Tarımda yeryüzü şişman devrimlerden biri olan traktörü icat eden Henry Ford’un taşlandığını ama yoluna bitmeme ettiğini hatırlatan Erdoğan, dünyanın değirmi olduğunu söyleyen Galileo Galilei’nin zindana atıldığını amma tezinden vazgeçmediğini, sakat olduğu üzere yarışamayacağı söylenen Enzo Ferrari’nin pes etmediğini, dünyanın sunma ongun yarışma arabasını yaptığını söyledi.

Büyüme hormonu yetersizliği sebebiyle spor yapamayacağı söylenen Lionel Messi’nin mücadeleye devam ederek dünyanın en bereketli futbolcusu olduğunu, oyun pistinde araba kullanırken “Beceriksiz” diyerek meze edilen Michael Schumacher’in dünyanın yeryüzü ongun yarış pilotu seçildiğini anımsatan Erdoğan, ayrımsız ara sema yetisini kaybeden Ludwig van Beethoven’in besteleriyle çalgı tarihinin zirvesine yerleştiğini, uçma denemeleri küçümseme edilerek karşılanan Hezarfen Ahmet Çelebi’nin Galata Kulesi’nden Üsküdar’a uçarak tarihe geçtiğini, Haliç’in önüne gerilen demirleri aşamayacağı söylenen Fatih’in gemilerini karadan yürüterek İstanbul’u fethettiğini kaydetti.

Dünyaya ve insanlığa balaban hizmetleri olan bu isimlerin hiç birinin kendilerine dayatılan “yapamazsın”, “edemezsin”, “başaramazsın” telkinlerine kulak vermeyip, hedeflerine ulaştığını belirten Erdoğan, “Sizden ricam şu, hayallerinizden vazgeçmemenizi, kendinize inanmanızı, çalışmanızı ve azmetmenizi istiyorum.” dedi.

“Ocak kurumunun korunması ve güçlendirilmesi özellikle almak için değme makule teşviki yapacağız”

Gençlerin bu dinamizmlerini, bu potansiyellerini sapkın akımları öne çıkartmak yoluyla heba yol açmak isteyenlerin ne sinsi hesaplar peşinde koştuklarını gayet iyi bildiklerini söyleyen Erdoğan, “Bu oyunların hepsinin dahi farkındayız. Geleceği zılgıt altında olan toplumların düştüğü hataya ülkemizin bile sürüklenmesine izin vermeyeceğiz. Sülale kurumunun korunması ve güçlendirilmesi başta girmek amacıyla, bu doğrultuda müstelzim her tür tedbiri matlup, herhangi bir türlü teşviki yapacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkenin seçme köşesinde yaydıkları üniversitelerle, yaptıkları yurtlarla, spor tesisleriyle, kültür merkezleriyle, kurdukları atölyelerle, kütüphanelerle, gençleri hayallerine farz etmek amacıyla her çeşit çabayı gösterdiklerinin altını çizerek, şunları kaydetti:

“Gümbür gümbür mevrut TEKNOFEST gençliğinin heyecanı bizi bile sarıyor. Sene sonuna büyüklüğünde inşallah, önümüzdeki yılı kastediyorum, İstanbul, Ankara, İzmir’üstelik dahi TEKNOFEST zirvelerini yapacağız. Dünyanın dört bir yanından farklı alanlarda muvaffakiyet haberlerini aldığımız gençlerimizin sevinci birlikte bizi kuşatıyor. Hakeza evlatlara sahip olduğumuz üzere yer az ana babaları kadar alım duyuyoruz. TÜGVA gençliği, aha bu gençliktir.”

Gençleri ayağa kalkmaya davet ederek, “Bütün bu arada inşallah şimdiden 2023’e mesajımızı verelim.” diyen Erdoğan, “Amade mıyız?” diye niteleyerek seslendiği gençlerle, “Yegâne ulus, biricik bayrak, tek yurt, bir tane izzet. Tıpkı olacağız, iri olacağız, işlek olacağız, kardeş olacağız, bütün alay malay Türkiye olacağız.” ifadelerini tekrarladı.

Umumi Kurul’un hayırlara açkı olmasını dileyen Erdoğan, yeni fariza alacaklara sükse istek etti. Erdoğan, “İnanıyorum kim haddinden fazla daha ati, çokça daha ileri, haddinden fazla elan istikbal devam edeceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Notlar

Sinan Erdem Spor Salonu’nda planlı TÜGVA 5. Yalın Kat Genel Oturmuş ve 6. Deneyimsizlik Buluşması’na Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ekincilik ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, AK Fırka Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, DÜRÜST Fırka Genel Komutan Yardımcıları Vedat Demiröz ve Yırtıkça Ünal ile TÜGVA Efdal İstişare Oturmuş Üyesi Bilal Erdoğan ile TÜGVA üyesi çoluk çocuk katıldı.

Türkiye Toyluk Vakfı (TÜGVA) Başkanı Enes Eminoğlu ve vakfın kullanılmamış başkanı İbrahim Beşinci gençlere seslendi.

Eminoğlu, hitabının peşi sıra Cumhur Reisi Erdoğan’a dürü arz etti.

Salonda “Sana, Bana, Vatanıma, Ülkemin İnsanlarına Dair Sözümüz Var”, “Ayasofya’nın Dirilişi Mescid-i Aksa’nın Özgürlüğe Kavuşmasının Habercisidir”, “Yıpranmamış Yüzyıl, Türkiye’nin Yüzyılı Olacak” mukayyet dev pankartlar asıldı.

(Bitti)

Share: