Çorum’da TÜBİTAK 4007 Bilgelik Şenliği düzenlendi

Çorum’da, TÜBİTAK 4007 Fen Şenliği düzenlendi.

“Geçmişin selen ve teknolojisini geleceğin olgun ve teknolojisine taşıyoruz” sloganıyla planlı bayram, Çorum Tecim ve Endüstri Odası (TSO) fuar alanında açıldı.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahir Demir, burada yaptığı konuşmada, hareket imkanlarının, iş kollarının daima dalgalandığı bire bir dönemden geçildiğine dikkati çekerek, “Bu sürede öğrencilerimize kazandırabileceklerimiz yer nadir tadımlık, değişik ve kullanılmamış ortamlara ahenk terazi becerisi ve esnekliğidir. Eğitimin çabucak okulda olan bire bir süreç değil, hayatın hep alanında düzlük alan aynı kisveye büründü. Seçkin insanın dirim coşkusu ve güdeleme kaynağı, hayattaki anlamıdır.” dedi.

Konuşmaların ardından çalgı aleti öğretmenleri Imge Büyük, Zehra Kamera ve Osman Ünsal Taşcı vasıtasıyla mini dinleti gerçekleştirildi. Arkası Sıra Dr. Mecbur Ahmet Ortaokulu El Oyunları ekibi gösteri sundu.

TÜBİTAK 4007 Proje Koordinatörü Mehmet Amut ise 49 projenin meydan aldığı Selen Şenliği’nin 8 Ekim’e büyüklüğünde devam edeceğini söyledi.

Program atölye çalışmaları, söyleşiler, işporta çalışmaları, yarışmalar ve oyunların kayran alacağı bili şenliğini protokol üyelerinin gezmesiyle sona erdi.

Şenlikte 101 atölyede 360 aktiflik düzenlenecek. Fuarda kurulan vukuf atölyelerinde Sazak, Hatay, Nevşehir ve Ankara’dan aktiflik üzere mevrut alanında bilirkişi 9 üniversiteden akademisyenler üstelik kayran alacak.

Fuarda AFAD, Çorum Belediyesi, Hars ve Turizm Müdürlüğü birlikte sergilik açtı.

Fuarın açılışına Ilbay Yardımcısı Erdoğan Kanyılmaz ile ekol müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

???????

Share: