Çocuklardan Vali Çelik’e baziçe parkı ve futbol sahası teşekkürü

Kütahya dalan Yenice köyünde etkili kollar, Ilbay Yüksek Polat’i ülfet ederek köylerine yapılan oyun parkı ve ayak topu sahası için teşekkürname ettiler.

İlkokul 2 ve 4. derslik öğrencilerin oluşan çocuklarla ahbapça eden Ilbay Şanlı Çelik, baziçe parkı ve sahanın İl Özel İdaresi kaynaklarıyla yapıldığını belirterek “Devletimiz, sizlerin yüzünde gülümseme oluşmak, ihtiyaçlarınızı bastırmak amacıyla elindeki tekmil imkanları kullanıyor. Sizin mutluluğunuz, bizim mutluluğumuz” dedi.

Çocuklar, geleceğe dayalı manzara ve hedeflerini dahi soran Vali Çelik’e sarıklı, kült görevlisi ve polis güçleri oluşmak istediklerini söylediler.

2. sınıf öğrencisi Patent ise polis oluşmak istediğini ancak Vali Şanlı Polat’i tanıyınca fikir değiştirdiğini çıktı ilbay gelmek istediğini söyledi. Aldığı cevaptan mutluluk duyduğunu belirten Ilbay Çelik, “İyi aynı ilbay olacağına inanıyorum” dedi.

Çocukların, “Valinin görevi nedir?” sorusuna verdiği cevaplar ise hem güldürdü hem bile şaşırttı. Ermiş, “Herkese dolgunca muamele etmek” derken, Gamze ise “Meslek ve otopark yaptırmak” diye cevap verdi.

Öğretmenlerinin çocuğunun rahatsızlığı nedeniyle ziyarete gelemediğinin söylenmesi konusunda öğretmeni telefonla arayan Vali Polat, geçmiş olsun dileklerini ileterek müstacel şifalar diledi.

Ziyarette çocukların serencam isteği ise baziçe havası ayartmak oldu. Çocukları kırmayan Ilbay Polat, istedikleri şarkıyı açarak oyunlarına alkışlarıyla destek verdi. Unutulmaz aynı çevrim yaşadığını söyleyen Mustafa, “Seni unutmayacağız vali emmi” diye teşekkür etti.

Valilik Güruh Salonunda gerçekleşen ziyarette çocuklara muhtar Yenmiş Açgöz eşlik etti. – KÜTAHYA

Share: