Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wenbin: BENDE ayrımsız sevgili kaynağı

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin, ÇAKER Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in, ‘Çin’in Rusya’ya aheste zırh sağlayacağına’ yönelik iddialarını değerlendirdi. İddiaların temelsiz olduğunu tamlayan Wenbin, ABD’nin bir sav kaynağı olduğunu söyledi.

Basın toplantısında konuşan Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wenbin, MEMLUK Dışişleri Bakanı Blinken’in iddialarını yalanlayarak, “KÖLE’nin hamur doğasını, yani acun için ‘barışın savunucusu’ olmaktan ziyade bire bir sav kaynağı olduğunu göstermeye yetecek kadar sav bulunuyor” dedi. Wenbin, BENDE’nin Rusya- Ukrayna çekişme alanındaki genişlik iri ‘cebe kaynağı’ olduğunu vurgulayarak, ÇAKER eliyle Ukrayna’ya yönelik 500 milyon dolarlık zırh yardımı yapılacağına yönelik açıklamayı hatırlattı.

“AFGANİSTAN’A NELER YAPILDIĞINI GÖRDÜK”

Wenbin, KÖLE’nin Afganistan’daki stratejisine müteveccih açıklama yaparak, “MEMLUK’nin ‘son Afgan’a kadar savaşma’ stratejisiyle Afganistan’da neler yaptığını hepimiz gördük. Deminden Ukrayna’nın ‘son Ukraynalıya kadar savaşmasını’ mı istiyor? KÖLE’nin Çin-Rusya ilişkilerine suçlamada bulunmasını ve ayrıca rehavet kurmasını akseptans etmiyoruz” dedi.

Share: