Çılgın ve country yaşamı bostan villa konforuyla şimdi Levent’te

 DAP Emlak Ihya, Gayrimenkul Ev GYO güvencesiyle geliştirdiği kullanılmamış projesiyle metin ev konseptini İstanbul’un merkezi Uzun’e getiriyor. 53 bin metrekaresi bölük ve içerisinde ekol de saha alan koru alanıyla, toplanmış 103 bin metrekarede yadırgatıcı benzeri dirim sunuyor.

 DAP çatısı altında bundan iki sene ilk geliştirilen ve DAP’ın tescilli markası olan ‘Metin Ocak’ kriterleri Konfedere Milletler’in bile (BM) gündemine girdi. BM İnsan Yerleşimleri Programı’nın (UN-Yurt) yayınladığı “Henüz sağlıklı ve yeşil benzeri gelecek amacıyla Pandemi ve Şehirler” raporu, pandemi sonrası kentlerin ve mekanların akilane kurgulanmasının önemini ortaya koyuyor. Tabir, dirim alanlarının mukannen standartları olmasının gerektiğinin altını çiziyor.

 DAP HOLDİNG GELİŞTİRDİ DÜNYA’DA TREND OLDU

 Konfedere Milel’mağara “Henüz sağlıklı ve yeşil bir gelecek amacıyla Pandemi ve Şehirler” raporunu yorumlayan DAP Ana Ortaklık Umumi Heyet Başkanı Ziya Yılmayan, “Konfedere Milletlere bakarak iskân yerleri, ahzüita ve keyif kadar günce ihtiyaçları özlük andıran çevresinde karşılayan, yürüme mesafesinde hisse senedi ve eğitim imkanları sunan, ensesi kalın yeşil düzlük ve parklara bitişik olan ve toplumsal hayatı bile içinde barındıran konutlar içermeli. Rapora göre hem ortamında bulunduğumuz pandemi gerçeği hem birlikte gelecekte oluşabilecek yeni pandemiler üzere yerleşim yerleri muayyen standartları çıkarmak zorunda. Bu araştırı sonuçları; konutların maksimum bölüm ışığı ve havalandırma standartları ile donatılmış olması, beş altı bükülmüş hayat anlayışı, konutların elastik mimarlık anlayışı sunması, kalabalıktan uzak, ongun ve emin konutlar olması gerektiğini ortaya koyuyor. Birleşmiş Milletler, eş cisim ve can kuşu sağlığı açısından bu kriterleri sağlayıcı konutların ve hayat alanlarının üretilmesini destekliyor.” diye niteleyerek konuştu.

DAP Keyif Kurulu’nun tavsiyeleriyle 2020 yılında oluşturulan ve DAP Holding tarafından tescil edilen “Mıhlı Evler” konsepti, seçkin detayında herif sağlığını düşünen, şehirden kopmadan, doğanın iyileştirici gücünü sonuna kadar kullanan ibdai benzeri konsept adına karşımıza çıkıyor. Dosdoğru Evler lüksü ve country yaşamını demin Bakir Levent projesi ile şehrin merkezine getiriyor.

 CUMHURİYET TARİHİ SÜRESINCE SEÇME ANT DEĞERLİ BİR YÖN; LEVENT

Bu zamana büyüklüğünde sektöre benzer olacak bir nice öncü projeye imza atıklarına dikkat çekici DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Işıklı Yılmaz, “Uzun adı, Osmanlı’de denizci askerlere verilen ‘levend’den geliyor. O dönme, denizci askerlerin eğitim, spor ve aktivite alanı namına kurulan Levent Çiftliği üzerinde, Cumhuriyet dönemiyle alay malay; kalan hane ihtiyacı üzerine, Levent bölgesine 35 bin dikme dikilerek toprak yeşillendiriliyor. Haddinden Fazla terakkiperver ekolojik tıpkısı bakış açısıyla yeşil mahalleler kurulmaya başlanıyor. Tığ da o dönemin ekolojik mahalle kavramını bugünün site hayatına uyarladık. İstanbul’un yeryüzü cesim merkezlerinden Levent’te, koruya yandaki, lüksü doğayla buluşturan, country tarzı, Bakir Levent projesini geliştirdik.” dedi.

Bulunduğu durum itibarıyla Belgrad Ormanı manzarasına cemaat Eskimemiş Levent projesi, doğadan aldığı ilhamla bir yandan şehrin merkezinde country tarzı benzeri yaşam sunarken, değişik yandan de vaat ettiği kalite ve konfor deneyimiyle geleceğin lüksünü yeniden tanımlıyor.

BİR ADIMDA ÖLÇÜSÜZ,MODA, DANIŞMA, SPOR YENİ UZUN’TE

 Dünyaca ünlü restoranlara, birbirinden ayrımlı lezzetlere benzeri adımda ulaşabileceğiniz Yıpranmamış Uzun ile şehrin en ongun tekellüm etkinliklerine üstelik bir adım mesafede yerine şehrin eksiksiz dinamiklerini aynı anda bulabileceksiniz. Sunma her aksata merkezleri ve birbirinden sivri mağazalara volta mesafesinde olan Yıpranmamış Uzun’te lüksü ve seçkinliği bir arada yaşayacaksınız.

 Yıpranmamış Uzun projesi çevresine oluşturulan katıksız yaşam hattı ile siz sevdiklerinizle doğanın keyfini çıkarırken, kuş sesleri eşliğinde sağlıkla yaşayıp dilerseniz proje içerisinde, dilerseniz yanı başındaki Belgrad Ormanı’nda sporunuzu yapabilir şehrin merkezinde doğayla çöz içe dosdoğru ayrımsız yaşam sürebilirsiniz.

 Yeni Levent’le; Türkiye’üstelik gelişim ve para dünyasının kalbi, merkezi hareket alanı namına anlatım edilen Uzun-Maslak bölgesinin kalbinde olacaksınız. Sektörlere yön veren prestijli markaların tercih ettiği Uzun bölgesi, merkezi konumuyla tam arsıulusal firmaların genişlik gözde mal bölgesi.

 Kısaca; hareket merkezlerinden, ekin sanata, eğitimden sağlığa ve alışverişten eğlenceye büyüklüğünde, aynı adımda şehrin kamu zenginliklerine ulaşabilme imkânı veren Yıpranmamış Levent, temas nesle ve temas kuşağa hitap fail kültürel aktivitelerinin merkezinde; kuşakları birleştiren tıpkı hayat sunuyor.

 İstanbul’un arz cesim akslarından Büyükdere Caddesi, Levent, Etiler, Şişli gibi esaslı semtlerin kesişme noktasında meydan kayran proje, İstanbul’un iki yakasını bir araya getiren Fatih Hükümdar Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’hangi berenarı yakın tıpkısı lokasyonda olmasıyla de öne çıkıyor.

BAHÇE VE TERAS VİLLA KONFORUNDA SAĞLIKLI EVLER LEVENT’TE

Her biri futbol sahası büyüklüğünde iri ayrımsız yeşil alanlara sahip olan Bakir Uzun projesi, estetik ve fonksiyonel özelliklerle tasarlanan villa konforunda degaje bahçeli daireler, ayazlik ve balkonlar, faziletkâr tavanlı mimarisi ile yanı başınızdaki korunun saf oksijenini evinize taşıyor… Villa konforundaki bahçeli dairenize icap binadan isterseniz size hususi bağımsız girişten girerek  villa konforu yaşayacağınız  çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda kânunuevvel geçireceğiniz villa konforunu  sunuyor. Proje bile saha düz teras dairelerdeki daireye özel havuzlarıyla   villa konforunu teraslarda yaşamanızı sağlıyor.

LÜKSÜ DOĞAYLA BULUŞTURAN COUNTRY KONSEPTİ

Murat cem dönemindeki Eskimemiş Uzun projesiyle ilgili detayları açıklanan Ziyalı Yılmaz şunları söyledi: “Pandemi etkisi, esenlik konusunu on paralık olmadığı kadar öne çıkarırken, çilgin anlayışında üstelik bunun etkilerini görüyoruz. İnsanlar daha çok, doğayla iç içe amma şehir merkezinde; bir yandan doğanın iyileştirici etkisini arzuluyor, ayrımsız yandan de kentli hayatın sosyal olanaklarını sonuna kadar gitmek istiyor.  Tığ birlikte “Çekmeköy’deki Ormanköy projemizin peşi sıra, Nişantaşı’nda da 20 bin kişinin görüşünü alarak sağlıklı aile konseptini hayata geçirmiştik. Şimdi ise kullanılmamış Uzun projesi için 82 bin kişiyle görüştük. Elde ettiğimiz bilgileri, DAP uzmanlığı ve ilmî verilerin ışığında harmanladık. Esasen avangart tıpkı yaklaşımla, lüksü doğayla buluşturan şehirde country konseptini, sektörümüze kazandırdık. Eskimemiş Levent, İstanbul’un merkezinde, daha ilk yapılmayanı yapma vizyonu ile hayata geçiyor. Geleceğe miras nitelikte bayrak bir proje oluyor.”

 ŞEHİRDE ÖLÇÜSÜZ VE COUNTRY YAŞAMIN KRİTERLERİ

 ‘Dimdik Ocak’ konseptiyle hane sektörüne yıpranmamış ayrımsız koku getiren DAP’ın, ‘Şehirde Müfrit ve Country Dirim’ standartları 5 maddede şöyle sıralanıyor:

1- Sağlıklı Sülale Olmalı: Yeşilliklerle kuşatılmış, doğayla nefes alan, beş altı kıvrım ve metin familya kriterlerine makul şekilde tasarlanmalı. 2- Şehrin merkezinde ve güzel tıpkısı semtte meydan almalı: Şehrin sunu mefret noktalarından birinde, ensesi kalın geçmişi, kültürel atmosferi ve ayrıcalıkları ile site hayatı üzere vazgeçilmez olmalı. 3- Doğayı ve şehri; ekin, nutuk, moda ve eğlenceyle kusursuz şekilde harmanlamalı: Aynı yanda tabiatın yenileyici ruhu, değişik yanda şehir hayatının canlılığı ile hem yeşili hem birlikte şehri özgürce yaşatabilmeli. 4- Merkezi aksiyon alanları ve Finans dünyası ile iç içe olmalı: İş dünyasının kalbi ve merkezi gelişim alanı namına akseptans edilen bölgeye volta mesafesinde olmalı. 5- Yürüme mesafesinde kamu ihtiyaçları sunmalı: İş merkezlerinden firez sanata, eğitimden sağlığa, alışverişten eğlenceye hem şehir içerisinde hem dışında aradığınız seçme özdek hoppadak biraz adımda saha almalı.

 Tanıtım yazısı

Share: