Çığır liseliler hem havari oluyor hem dahi umum becerilerini geliştiriyor

Patika liseliler hem havari oluyor hem dahi halk becerilerini geliştiriyor

Meslek liseliler ihtiyaç sahibi ailelerin hayatlarına dokunuyor

KARABÜK – Karabük’te meslek lisesi öğrencileri ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine gidip elektronik eşyalar ile hayatiyet tesisatlarının hizmet ve onarımlarını yapıyor.

Mesleki ve Teknik Terbiye Umumi Müdürlüğü yoluyla ölçülü ‘Patika Lisesi Öğrencileri Hayata Dokunuyor’ projesi çerçevesinde icraat devam ediyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Karabük Mesleki ve Ustalık Küçük Asya Lisesi öğrencileri gerekseme sahibi ailelerin evlerine her an elektronik eşyalar ile neşelilik tesisatlarının bakım ve onarımlarını yapıyor. Öğrenciler bu proje yardımıyla okulda öğrendikleri bilgileri gittikleri evlerde ameliye arkaç getirerek halk becerilerini ihya imkanı yakalıyorlar.

Öte yandan proje ile öğrencilerin ehil oldukları milli, manevi, sağtöresel, insancasına ve kültürel değerleri geliştirmeleri, gerekseme sahiplerine müzaheret etme, teavün, irtibat ve kardeşlik duygularını güçlendirmeleri, ferasetli, utanmak ve bağlılık, iz ve sanata hassas, başarılı eşhas kendisine yetişmeleri hedefleniyor.

Çığır lisesi 12. Dershane öğrencisi olan Abdullah Eliyi, proje çerçevesinde ihtiyaç sahibi ailelerin ruh arızalarını onarmakla işyar olduklarını belirtti.

Yusuf Ağa Başören üstelik, proje sebebiyle okulda öğrendikleri bilgileri gittikleri evlerde kılgı ağıl getirdiklerini söyledi.

Share: