Çiğin atma kavgasında sakat şahsı öldürdüler

Adana’da omuz atma nedeniyle çıkan kavgada engelli şahsı öldürdükleri öne sürülen 3 zanlıdan 2’si tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre olay, 26 Temmuz haset saat 22.00 sıralarında Yüreğir ilçesi Mutlu Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Şakir Arım (41) ile Mithat Arım (42), ağabeyleri Cahit Arım’ın (45) evinde kemirmek yedikten sonraları kıraathaneye başvurmak üzere hariç çıktı. Arım kardeşler sokakta yürürken Şakir Arım, karşılarından mevrut Mürtefi Sarp (24) ile çarpıştı. Telefonu yere sakıt Sert’ın, “Bana pekâlâ omuz atarsın” demesi üzerine tartışma çıktı. Sokaktaki sesleri duyan Sarp’ın arkadaşları Akış Emerci (25) ile Soyluluk Y.’nin (27) dahi gelmesiyle ağız dalaşı kavgaya dönüştü. Sert ile Emerci’nin zedelenmek ettiği yüzde 50 zihnî özürlü Şakir Arım, düşerek başını asfalta çarptı. Şüpheliler fenomen yerinden kaçarken, Şakir Arım ise ağabeyleri eliyle Balcalı Hastanesi’ne götürüldü.

Hayati nâr kaydıyla tedaviye alınan Arım, 24 Ağustos haset doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Kıya Fasıl Amirliği ekipleri, şüphelilerin yakalanması üzere iş başlattı. Adresleri belirlenen şüpheliler, polisin operasyonuyla gözaltına makbuz. Emniyete götürülen şüphelilerden Şanlı Sarp, ifadesinde, “Bana omuz attı, ben birlikte uyardım. Sonradan küfrettiler ve cenk çıktı. O tam yere düşüp, kafasını çarptı. Bilinçli yapmadık” dedi.

Emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye gönderme edilen şüphelilerden Ulu Sarp ile Akın Emerci çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, Soyluluk Y. ise adli kontrol amacıyla tutuksuz yargılanmak için azade bırakıldı. – ADANA

Share: