CHP’li Başarır: “Mersin’de terör örgütüyle iltisaklı biricik ayrımsız işçi alınmamıştır”

CHP Mersin Ağacı Mebus Mürtefi Çevrimli Başarır, “Mersin Ağacı’de ayrımsız tek yıldırı örgütüyle iltisaklı iştirakçi alınmamıştır. tek terörle iltisaklı işçi çalışmamaktadır.” dedi.

Başarır, CHP Sazak Milletvekilleri Alpay Antmen ve Cengiz Gökçel ile Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Mersin Mezitli’de polisevine planlı yıldırı saldırısını lanetledi.

Terör saldırısının arkası sıra İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’nun Sazak’e geldiğini anımsatan Başarır, “Eğer Aristokrat Mersin Ağacı’e gelmeseydi, emniyeti, adliyeyi, yargıyı kişi haline bıraksaydı, bu olay dağılmış ve en mıhlı bilgileri biz validen, itimat müdüründen ve başsavcıdan almış olacaktık. Olayı çözmekten mavera partimize esmer sürmek üzere Mersin’e mevrut bir İçişleri Bakanı, kül ülkeyi üzmüştür.” ifadesini kullandı.

Başarır, Sazak’de yıldırı örgütü PKK/KCK soruşturması kapsamında gözaltına alınan Sazak Büyükşehir Belediyesi Basın Yapıt ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı’nın tutuklandığını, bu kişinin kayyum atanan Akdeniz Belediyesinde benzeri yıl başbuğ yardımcılığı görevinde bulunduğunu söyledi.

Başarır, “Senin tutukladığın o kayırıcı, senin atadığın belediye başkanının yardımcılığını yaptı. Mersin’de benzeri bir tane yıldırı örgütüyle iltisaklı iştirakçi alınmamıştır. yegâne terörle iltisaklı iştirakçi çalışmamaktadır.” görüşünü savundu.

CHP Mersin Ağacı Milletvekili Cengiz Gökçel ise belediyelere iştirakçi alınırken savcılıktan adli sicil kaydı istendiğini, düzenlilik soruşturması yapıldığını tabir ederek, “Bu iki kurumun bile ilişkin olduğu nezaret, İçişleri ve Adalet Bakanlığı. Eğer teröristler belediyede işe başlatmışsa bunun sorumlusu Sayın Vahap Seçer değil, sizsiniz.” diyerek konuştu.

CHP Mersin Ağacı Milletvekili Alpay Antmen ise Mersin’in hazar kenti olduğunu, Mersin Ağacı’de terörle iltisaklı kimsenin bulunmadığını dile getirerek, “Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesinde terörle iltisaklı olduğu iddia edilen tek kimesne olmaz. Varsa öyle biri, kesinleşmiş mahkeme kararını getirsinler. Yoksa ego onları müfteri yerine zar ederim.” ifadesini kullandı.

Share: