CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin SELIM Parti kol başkanvekillerinden ortak izah Açıklaması

CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin SELIM Parti ekip başkanvekilleri, şehirlerin ve vatandaşların adalet ve hukukunu korumaya devam edeceklerini belirtti.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Görgülü, Eskişehir, Mersin, Muğla, Tekirdağ, Hatay büyükşehir şehremaneti meclislerinin YANLIŞSIZ Fırka takım başkanvekilleri, Tekirdağ’üstelik Rumeli İskelesi’nde matbuat toplantısı düzenledi.

Toplantının ortak açıklamasını okuyan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi YANLIŞSIZ Fırka Takım Başkanvekili ve Süleymanpaşa Belediye Reisi Cüneyt Yüksel, DOĞRU Partili 11 büyükşehir kadro başkanvekilleri olarak Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün misyon gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne hayat gayesi doğrultusunda olduklarına vurgu yaptı.

Yüksel, umumi manada milli savunmada, kalkınmada, enerjide ve ekonomide, yerelde ise Cumhurbaşkanı Recep Takbih Erdoğan’ın gönül belediyeciliği vizyonuyla 81 ilde, 84 milyon vatandaşa türe ettiği hizmeti yöneltmek ve verilmesini arzulamak amacıyla benzeri araya geldiklerini rapor etti.

Yaklaşık 100 sene geçmiş Gazi Mustafa Kemal Atatürk aracılığıyla kurulan CHP’nin ” Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si”ne dönüştüğünü belirten Yüksel, “Atatürk’ün kavrayış ve hedefleriyle yakından yahut alarga benzerliği birlikte kalmadığı günümüz CHP’sinde, Kılıçdaroğlu’nun gayri milli duruşu ve halkımıza söylediği yalanlarla arka hatır güdümünde ilerleyen bir politik bina haline gelen partinin fehva yerindeyse şirazesi kaymıştır.” dedi.

Yüksel, Kılıçdaroğlu’nun ana prensibinin “hareket namına vesile bulmak” olduğunu doğacak sürdü.

“Tahminlerinden daha çok bütçe gönderiliyor”

CHP’li belediyelerin hükümetin kendilerine köken göndermediğini argüman ettiğini rapor eden Yüksel, şunları kaydetti:

“Yaptıkları tekmil açıklamalarda, ‘hükümet bize hamur göndermiyor’ diye niteleyerek halkımızı kandırmaya etkin ve mağdur edebiyatı özne CHP’li 11 büyükşehir şehremaneti başkanının yalanlarını, zaman karı sahipliğini yaptığımız bu toplantıda, Tekirdağ’ın CHP’li büyükşehir belediyesine dökme fehamet ödeneğinden bir örnek vererek tanıtlamak ve gerçekleri halkımızla benimsemek istiyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılı gelir bütçesinde, merkezi bütçeden 770 milyon geleceğini öngörmüşken, DOĞRU Fırka hükümetimiz, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’hangi 2021 yılı amacıyla merkezi bütçeden 1 bilyon 132 milyon 553 bin liralık göndermiştir.

Öyle benzeri CHP’li uray düşünün kim beklentisinin yüzdelik 147’sini karşılayan AK Partili hükümete yönelik, ‘DOĞRU Fırka hükümeti mülk göndermiyor, engelleniyoruz. o nedenle envestisman yapamıyoruz’ yalanlarıyla hisse senedi bilmezliklerine vesile adına hükümeti suçlasın ve çok yalana rağmen, bu belediyenin 2019, 2020 ve 2021 yılarında, gerçekleşen dirimsel bütçesi toplamının yüzdelik 91’ini yeniden YANLIŞSIZ Tümen hükümeti karşılıyor olsunb. Buradan da anlaşıldığı kadar Kılıçdaroğlu CHP’sinin büyükşehir şehremaneti başkanları da perişan beyanatlarla genel başkanlarının izinden gidiyor.”

“Becerisizliklerini örtmeye çalışıyorlar”

Yüksel, CHP aracılığıyla yönetilen, 11 büyükşehir belediyesinin DOĞRU Parti takım başkanvekilleri yerine bugün hem Kılıçdaroğlu’na hem üstelik millete oylumlu çağrıda mevcut olmak için ayrımsız araya geldiklerine bel etti.

CHP’li belediyelerin becerisizliklerini örtmeye çalıştıklarını iddia fail Yüksel, şöyle bitmeme etti:

“Sayın Kılıçdaroğlu, partiniz aracılığıyla yönetilen 11 büyükşehrimiz hizmetsizlik ve idaresizlik yüzünden bir lahzada çökmektedir. Uray başkanlarınıza elan ilk yaptığınız ‘işinize bakın’ çağrısı karşılık bulmamıştır. Belediye başkanlarınız kentlerine değil, kendilerine bakmaktadırlar ve herhangi bir ay hazırladıkları ‘acziyet deklarasyonları’ ile bu beceriksizliklerini örtmeye çalışmaktadır.

Bunu yaparken birlikte algı ve yalana başvurmaktadırlar. Maatteessüf uray başkanlarınızın bu yalanına siz bile kuma olmaktasınız. Şimdi sizi milletimizin huzurunda ‘Belediyelerimiz engelleniyor, kaynakları kesiliyor’ ifadelerinizi kanıtlama etmeye çağırma ediyoruz. Bunu tanıtlama etmezseniz, sizi milletimizin huzurunda müfteri car ediyoruz.”

-“Tekirdağlılar genişlik pahalı suyu kullanıyor”

Yüksel, AK Partili belediyelerin her zaman çalışmaya, üretmeye, milletin adalet ve hukukunu korumaya bitmeme edeceğini vurguladı.

SELIM Partili belediyelerin kesintisiz çalışmalarını sürdürdüğünün altını çizen Yüksel, “Milletimizi Kılıçdaroğlu CHP’sinin takanak, biber dolması ve beceriksizliğine mahkum etmemek amacıyla mütemadi çalışmaya devam edeceğiz milletimiz müsterih olsun.” dedi.

Tekirdağlıların Türkiye’nin en pahalı suyunu kullandıklarına vurgu eden Yüksel, bunun nedeninin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Akarsu ve Kanalizasyon İdaresi olduğunu ati sürdü.???Share: