CHP Karabük İl Başkanı Yaşar’dan Boşaltılan Eskipazar Çap Hastanesi ile İlgili Izah: “Güçlendirme mi Yapılacak?

TUNAKAN YILDIRIM

CHP Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar, Eskipazar Çap Hastanesi’nin etrafında çökmeler tayin edilmesi ve direniş duvarının üstelik kırılmasının arkası sıra boşaltıldığını hatırlattı ve “Ön mesai yapılmadan, istinatgâh etüdü yapılmadan mamul bire bir hastane… Erte tıpkısı dönüş bu yer kaymadı, bu şifahane faaliyete geçti, evet bire bir yer sarsıntısı olsaydı, hangi olacaktı? Yetkililer bu konuda bir açıklama getirmiyor. Ihya mi yapılacak? Yıkılacak, yeniden mı yapılacak? Ne olacağı belli değil” dedi.

Karabük’teki, 25 yataklı vagon Eskipazar Büyüklük Hastanesi, Kasım 2017’da yapılmıştı. Hastanenin çevresinde, hizmete girmesinden kısa tıpkı müddet bilahare çökmeler meydana gelmişti. Hastanenin istinat duvarının bile kırılmasının peşi sıra şifahane tedarik için boşaltılmıştı. CHP Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar, şifahane ile ilgilendiren şu açıklamayı yaptı:

“2017 yılında 12 milyona mamul tıpkısı hastanemiz. Kestirmece, bugünkü dünyalık ile 100 milyon civarında, üç kötü-beş fevk bu fiyatlarda… Yöre iş yapılmadan, dayanak noktası etüdü yapılmadan mamul bir sayrılarevi. Hepsinden önemlisi buranın bir yer sarsıntısı bölgesi olduğu, Kuzey Anadolu fay hattı üzerinde mevcut ve Eskipazar’dan da geçtiği aşina bire bir zemine, benzeri yere; hakeza bire bir sayrılarevi yapılıyor ve medar etüdü yapılmadan yapılıyor. Yarın tıpkı ahit bu toprak kaymadı, bu şifahane faaliyete geçti, ya tıpkı sarsıntı olsaydı, hangi olacaktı?

Ne olacağı anlaşılan değil. Hala anlaşılan değil hangi olacağı. Yetkililer bu konuda tıpkı izah getirmiyor. Güçlendirme mi yapılacak? Yıkılacak, esasen mı yapılacak? Hangi olacağı mahsus değil.

Biz bunu defaatle dile getirdik, milletvekillerimizle geldik, oralarda çekimler yaptık, yetkililerle bile görüşüyoruz ama kimsenin benzeri özdek söylediği namevcut! Ora bibi bu şekilde bekliyor ve çürümeye terk edilmiş tıpkısı vaziyette, hastanemiz bekliyor.”

Share: