Cezaevinden çıkıp motor çaldırdılar

Adana’da motor çaldıkları iddiasıyla aranan 3 dirilik düzenlenen baskınla yakalandı. Arakçılık suçundan sabık ay boşaltma olduktan sonraları gözaltına alınan zanlıların motosikleti ter anları düzenlilik kamerası tarafından görüntülendi.

İl Inanma Müdürlüğü Asayiş Büro Müdürlüğü Oto Arakçılık Seksiyon Amirliği ekipleri, akıbet benzeri ayda 12 motosikletin çalınması olayıyla ilgili mesai başlattı. Olayların yaşandığı bölgelerdeki asayiş kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, şüphelinin park yeri halindeki motosikletleri saha angajman yapıp çalıştırdıktan bilahare çaldığını, iki kişinin de gözcülük yaptığını tayin etti. Arakçılık anları ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Ekipler, şüphelilerin, tek cürüm kaydı sıfır N.S. (22) ile arkadaşları A.C.B. (15) ve E.G. (17) olduğunu belirledi. 3 çirkin, Seyhan ilçesi Tepebağ Mahallesi’ndeki evlerine yapılan baskında gözaltına makbuz. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise motosikletler bulunamadı.

Emniyete götürülen şüphelilerden A.C.B. ile E.G.’nin, arakçılık suçundan girdikleri cezaevinde tanıştıkları ve geçen kamer tahliye oldukları öğrenildi. E.G., sorgusunda, “Polis yoluyla tanındığımız üzere motosikletleri biz çalmadık. Mahallede tanıştığımız Nevzat’a çaldırdık” dedi. Bed Nevzat S. ise “Bir motor çaldıktan bilahare 2 bölüm bekledim. Yakalanmadığımı anlayınca çalmaya devam ettim” dedi.

Emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye irsal edilen N.S., A.C.B. ve E.G. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. – ADANAShare: