Çevrim dünyalık vurgununda 113 çirkin adliyeye irsal edildi

Devre mülk vurgununda 113 bed adliyeye irsal edildi

İSTANBUL – Devir para sahiplerini ve müşterilerini kurdukları çağrı merkeziyle dolandırdığı öne sürülen şüphelilere müteveccih İstanbul’un bir nice noktasında eş zamanlı yapılan baskınlarda gözaltına alınan 37’si karı 113 kaba adliyeye atıf edildi.

İstanbul Güvenlik Büro Müdürlüğü ekipleri, çevrim mal dolandırıcılarına müteveccih işler gerçekleştirmiş, İstanbul, Yalova, Şanlıurfa ve İzmir’deki adreslere yapılan baskınlarda 37’si avrat toplanmış 113 can ekipler vasıtasıyla gözaltına alınmıştı. Şüphelilerle alay malay aralarında son menent Ferrari olan toplam 19 otomobile ve 24 tapuya da Cürüm Gelirleri Uğraş Kesim Amirliği ekiplerince ahali konulmuştu. Kazandıkları paralarla birlikte Yalova, Ankara ve İstanbul’üstelik 24 baş döndürücü aile ve arsa aldıkları tayin edildi.

100 birey şikayetçi oldu

Şüphelilerin aynı devir mülkleri ya da arsaları birçok kişiye satarak milyonlarca dolarlık zayıf yaptıkları tespit edildi. Şüphelilerin ‘call center’ kurarak ve kurbanları sözde devir para satışı yapılacak yerlere ücretsiz götürerek dolandırdıkları belirleme edildi. Şüphelilerle ilgilendiren 100 kişinin şikayetçi olduğu öğrenildi.

113 karanlık adliyeye irsal edildi

İstanbul Düzenlilik Bölüm Müdürlüğü Dolandırıcılık Departman Amirliği ekiplerinin 3 mahiye teknik ve fiziki takibi neticesinde gözaltına alınan şüpheliler Gayrettepe Güvenlik Müdürlüğüne getirildi. Çete lideri A.F ve işlemleri tamamlanan 113 kaba adliyeye gönderme edildi. Çete lideri A.F’nin daha geçmiş tıpkı gayrimenkul şirketinde çalışıp peşi sıra ayrıldığı öğrenildi. Ayrıldığı işinden elde ettiği servetle bile Ferrari bellik ölçüsüz açar aldığı sav edildi.

Öte yandan, çeteye yönelik operasyonlarda çete üyelerinin kullandıkları sivri otomobiller Gayrettepe Düzenlilik Idarehane Müdürlüğü otoparkında sergilendi. Ameliyat andaç inanma ekiplerince kaydedildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 113 dirilik elan sonraları adliyeye irsal edildi.

Share: