Cebe ve bıçaklı kavganın dehşete düşüren görüntüleri kamerada

Karaman’de iki husumetli yaşlı adamın sokak ortasında birbirlerine bıçak ve silahla saldırarak yaralamasının dehşete düşüren görüntüleri ortaya artık.

Olay, güzeşte saat 09.50 sıralarında Fenari Mahallesi 293 Sokak’ta yaşandı. İddiaya göre, aynı geri oldukları öğrenilen ve aralarında küfür etme meselesi yüzünden hasımlık mevcut Zekeriya K. (67) ile Hayrettin A. (58), çarşıda karşılaşarak tartışmaya başladı. Rastgele iki erkek ortada yaşanan tartışmanın kavgaya dönüşmemesi amacıyla tanıdıkları araya girerek tarafları ayırdı.

“Yılgı anları kameraya yansıdı”

Husumetli olan Zekeriya K. ile Hayrettin A’nın birbirlerine bıçak ve silahla saldırarak yaralamasının dehşete düşüren görüntüleri ortaya daha çok. Ayrımsız işyerinin düzenlilik kamerasına yansıyan görüntülerde, olayın yaşandığı çıkmaz üzerindeki evine kaldırımdan bilgisiz gitmekte olan Hayrettin A., tıpkısı sokakta el ortasında revan husumetlisi Zekeriya K. ile karşılaşarak tartışmaya başladı. İkili ortada ağız dalaşı bitmeme ederken, Zekeriya K., belinden bıçağı, Hayrettin A. de belinden tabancayı çıkardı. Zekeriya K., tıpkısı müddet sonra elindeki bıçakla biranda Hayrettin A’nın konusunda yürüdü. O tam arka arka kaçmaya etkin Hayrettin A. ise otopark halindeki otomobile çarparak yere düştü. Zekeriya K., yere düşen Hayrettin A’ya elindeki bıçağı saplamaya başladı. Hayrettin A. birlikte elindeki tabancayla Zekeriya K’ye 1 el kırıcı ederek göğsünden vurdu. Göğsünden vurulan Zekeriya K., yerde kaldı. İki buğulanmış adamın çekişme ettiği tam sokaktan geçmekte olan iki vatandaşın silah sesi konusunda görüngü yerinden kaçtığı görüldü.

“2 halk henüz dağ ettikten bilahare sigara içti”

Hayrettin A., silahla göğsünden vurulduktan sonra yerden kalkamayan Zekeriya K’nin başına gelerek ilk ayağına sonradan üstelik göğsüne birer ahali daha dağ etti. Silahını beline koyan Hayrettin A., daha sonradan yere sakıt sigara paketinden çıkardığı sigarayı yakarak yaralının başında içmeye başladı. Bacağı, kolu ve beyin bölgesinde bıçak yarası olan Hayrettin A., evinin önüne her an polisi beklemeye başladı.

“Yaralılar bir hastaneye kaldırıldı”

Çevredeki vatandaşların malumat vermesiyle fenomen hesabına sağlık ve çok sayıda polis ekibi irsal edildi. Çorlu seçme iki nefer bile fenomen namına mevrut ambulanslarla kaldırıldıkları Karaman Yetişek ve Araştırı Hastanesinde tedavi altına makbuz. Göğsüne ve bacağına huruç eden 3 kurşunla yaralanan Zekeriya K’nin esenlik durumunun halen ciddiyetini koruduğu ve okkalı bakımda tedavisinin bitmeme ettiği öğrenildi. Hayrettin A’nın ise tedavisinin tamamlanmasının arkası sıra taburcu edilerek gözaltına alındığı bildirildi. – KARAMANShare: