Çbk Sazak Yenişehir Belediyesi Kullanılmamış Sezona Hazır

Bu zaman 4 yürek hedefiyle yola çıkan Çukurova Basketbol Kulübü( ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesi’nin 2022-2023 sezonu lansmanı yapıldı. Yenişehir Şehremini Abdullah Özyiğit’in familya sahipliğinde gerçekleşen lansmana, Sazak Valisi Büyük Hamza Güreşçi bile katıldı.

Geçen sene Yenişehir Belediyesi’nin karı sahipliğinde Mersin Ağacı’birlikte gerçekleşen Kadınlar Türkiye Kupası’nı kazanan, Kadınlar Avrupa Kupası’nda bitiş four, Süper Lig’da ise bitiş oynayarak şişman ayrımsız başarıya imza atan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, bakir sezona, savaşım edeceği 4 kupada şampiyonluk parolasıyla hazırlanıyor. Bu sezon karı basketbolunun kulüpler bazında Avrupa’nın sunma iri organizasyonu olan EuroLeague’de  savaşım edecek Sazak temsilcisi, kupayı Türkiye’ye getirerek ruz fethetmek istiyor.

ÇBK Mersin Ağacı Yenişehir Belediyesi bakir mevsim lansmanını gerçekleştirdi. Lansmana, Mersin Valisi Mürtefi Hamza Pehlivan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Kesinti, Ilbay Yardımcıları Alp Eren Yılmayan ve İbrahim Siktirici, Deniz Boyu Güvenlik Akdeniz Mıntıka Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, Yenişehir Kaymakamı Nevzat Şengök, Yenişehir Şehremini Abdullah Özyiğit, TRT Çukurova Havza Müdürü Sebahattin Alp, Milli Eğitim Müdürü Gaybubet Eş, ASKF Başkanı Mithat Ertaş, ÇBK Başkanı Başkomutan Çevirgen, Asbaşkan Uca Adalıoğlu, Sazak Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Kayaç Belen, Mersin İnternet Gazetecileri Derneği (MEİGDER) Başkanı Vahap Şehitoğlu, Yenişehir Şehremaneti Divan Üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çokça sayıda gelişim insanı katıldı.

Lansmanın açılışında mütekellim Sazak Valisi Şanlı Hamza Güreşçi, ÇBK Sazak Yenişehir Belediyesi’nin tesislerinden övgüyle söz etti. Konuşmasında Yenişehir Belediyesi’nin desteklerine özen calip Vali Güreşçi, şunları söyledi:

“Gücük müddet içerisinde hem tesisleşme anlamında hem da liglerdeki başarısı anlamında çokça mesafeler ikmal etmiş benzeri takımı konuşuyoruz. Bugün kullanılmamış benzeri başlangıcın, eskimemiş benzeri sezonun arifesindeyiz. Görüyoruz ki, ekrana yansıtılan başlıktan dahi anlaşılacağı üzere misyon galiba, şampiyona. Bilgisizlik Spor Bakanlığımızın destekleri ile İlimizde üretim sayısı şu anda 87’ye başarmış durumda. Değme branşta spor yapılabilen tesislerimiz var. Bu tesisler sporcular, sporseverler marifetiyle kullanıldığı, faydalanıldığı ölçüde haddinden fazla henüz eşsiz ayla gelir. İşte bu, devletimiz eliyle yapılan tesislere arttırma adına Yenişehir Belediyesinin destekleriyle, pakt başkanı Serdar kardeşimizin atmış olduğu adımlarla ilimize kazandırılan, basketbola kazandırılan ve özgün mimarisi, uygun dizaynı ile adi takdire ayar, Çukurova Basketbol Takımının tesisleri da var.”

“ABDULLAH BAŞKANI VE BAŞKUMANDAN BAŞKANI KUTLUYORUM”

Zaman boyunca takımın birlikte olacaklarını kaydeden Vali Güreşçi, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye Kupası’nı almaları iri benzeri muvaffakiyet. Avrupa’de final four’a tevakkuf etmek, belki sonuncu bulgu sabık yıl elde edilemedi amma o da büyük tıpkısı muvaffakiyet. Öncelikle bu başarılarından ekolojik ortam tebrik ediyorum. U16 takımını dahi Türkiye Şampiyonu olma başarısından etraf birlikte tebrik kartı ediyorum. Alelhusus üstelik altyapıya sunulan önemden çevre birlikte antrparantez tebrik kartı ediyorum. Aç takımlar ulusal düzeyde ayrıca arsıulusal düzeyde bildirme bol oyuncuyu, en gani maharet direktörü getirme üzerine bire bir ceht içerisinde olabilirler. amma velakin arı asıl dediğimiz, tabandan beslenme anlamında hem yıpranmamış yeteneklerin keşfedilmesi, gençlerin önünün açılması, bu anlamda yeteneklerini sergileyecekleri fırsatlar oluşturulması, hem birlikte takıma ayrımsız mahiyet kazandırılması bağlamında enfrastrüktür çok önemli. Bunu dahi yine kulübümüz başarıyla yapıyor. Deneyimsizlik Spor İl Müdürlüğümüze ilgilendiren Para Tazegül Spor salonunu musahabe ettiğimde yine beş altı ay önce orada minik çocukları görünce haddinden fazla bahtiyar oldum ve sordum. Dediler kim biz Çukurova Basketbol takımının alt yapısında kurslar alıyoruz. Kendimizi bu konuda tıpkı dolaşma inşallah o takımda düz takanak şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz dediler. Çocukların bu heyecanından bahtiyarlık duydum.  Kulübün aksiyon sürecindeki desteklerinden ortalık Abdullah başkanı ve Başkumandan başkanı kutluyorum. Serdar kardeşimiz, ‘bu yıl hiç unutamayacağınız maçlar izleteceğiz, zira bando çokça etkili, çok mebzul bile hazırlanıyor’ dedi. Bunun sözünü aldık. Biz dahi ailecek inşallah maçlara zaman ayırıp gideceğiz. Mersinli hemşerilerimizle birlikte maçlarda takımımızın yanında olacağız. Bu yıl ayak topu takımlarımız da güzel başlangıçlar yaptı. Tarsus İdman Yurdu ikinci ligde, Mersin Ağacı İdman Yurdu, üçüncü ligde mücadele ediyor.”

KOMUTAN ÖZYİĞİT: “BU MEVSIM HEDEFİMİZ DAHA BIRLIKTE BÜYÜK”

Mersin Yenişehir Belediye Reisi Abdullah Özyiğit ise ÇBK’nın Mersin Ağacı’in desteğine ihtiyaç duyduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz sene mehabetli başarılara imza atan beceri ekibimize, oyuncularımıza, yönetimimize ve desteğini esirgemeyen tam hemşehrilerimize teşekkürname ediyorum.  Bu 5 sene kabilinden gelişmemiş müddet önce kurulan ve özellikle tıpkısı Anadolu takımı için büyük aynı sükse. Fakat bu sezon hedefimiz elan dahi şişman. Avrat basketbolunun kulüpler bazında Avrupa’nın sunu iri organizasyonu olan EuroLeague’da savaş edeceğiz. Dünya çapında isimleri aktarma ettik, gün boşaltmak istiyoruz. Mersin Ağacı’in sunu büyük spor organizasyonu olan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, kısa sürede Türkiye’nin da yeryüzü şişman basketbol organizasyonlarından biri haline da geldi.  ÇBK’nin büyümesi, başarılar elde etmesi Mersin Ağacı’imize temas alanda ulama sunmaya devam edecek.  Fakat kurulduğu günden bu yana temas sabık devir büyüyen ÇBK’nın birlikte Mersin’in desteğine ihtiyacı var.”

“BU YIL MERSİN’E 4 YÜREK GETİRMEK İÇİN ÖNÜMÜZDE HİÇBİR BARIYER YOK”

Başbuğ Özyiğit, “Çukurova Basket yalnız profesyonel bir basketbol takımı değil, benzeri zamanda çocuklarımıza iri imkanlar sunan tıpkısı basket okuludur” dedi.

Özyiğit, konuşmasını şu sözlerle noktaladı:

“Tekmil yaş kategorilerinde milli takımlara oyuncu gönderen yegâne kulüp ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesidir.  Bunun hangi büyüklüğünde altın olduğunu göz ardı edemeyiz.  Yani geleceğin yıldızları Mersin’dahi, Yenişehir’birlikte yetişiyor. Geçtiğimiz zaman U16 basketbol takımımızla üstelik Türkiye Şampiyonu olduk. Bu dahi yeryüzü şişman göstergesi.  Kül imkanlarımızla çocuklarımızın yanındayız, onların başarısı bizim geleceğe umutla bakmamızı sağlayacak.  Dolayısıyla bilcümle alay malay bu kulübe eş çıkmamız gerekiyor.  Bu sene Mersin’e 4 yürek ifade etmek üzere önümüzde hiçbir engel namevcut.  İhtiyacımız olan tek madde birliktelik ve tesanüt.  Sizlerin üstelik bu anlamda desteğinizi esirgemeyeceğinize ilgiyle inanıyorum. Zaman buraya mevrut sistem, Mersin Ağacı’in tıpkısı değeri haline gelen ÇBK üzere külfet duymakta, Mersin Ağacı’e sahip hayat noktasında hareket etmektedir. Desteğiniz amacıyla seçkin birinize şimdiden teşekkürname ediyor, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi kadın basketbol takımımıza şampiyonluklar diliyorum.”

Share: