Çarptığı pikabı biçen tır tarlaya uçtu: 1 ölmüş, 5 yanık

Çarptığı pikabı biçen tır tarlaya uçtu: 1 geberik, 5 yaralı

KIRIKKALE – Kırıkkale’dahi tutukevi gebe tır ile pikabın çarpıştığı kazada 1 emanet hayatını kaybetti, 5 sevimli bile yaralandı.

Kaza, şeb saatlerinde Kırıkkale- Konya Kara Yolu üzerindeki Karakeçili Kavşağı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.K. idaresindeki 37 ABH 481 plakalı tomruk yüklü tır ile H.İ.A.’nın kullandığı 46 AEH 136 plakalı kamyonet çarpıştı. Tarım arazisine devrilen çekicinin dorsesinde iki canlı olan tomruklar etrafa saçıldı. Çarpışmanın şiddetiyle metrelerce savrulan pikap da hurdaya döndü. 112 Acil Çağrı Merkezine yapılan ihbarla görüngü namına esenlik, itfaiye aracı ve polis ekipleri gönderme edildi.

Kazada yaralanan sürücüler M.K. ve H.İ.A. ile yolculardan Z.T. (27), A.K. (9), E.K. fenomen durumunda yapılan ilk müdahalenin peşi sıra ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Ivedi serviste tedavi altına alınan yaralıların, afiyet durumlarının sakil olduğu öğrenildi. Esenlik görevlilerince yapılan kontrolde Ş.A.’nın bile görüngü yerinde hayatını kaybettiği belirlendi. 51 yaşındaki kadının cenazesi, polis güçleri ekiplerince görüngü yerinde yapılan çalışmanın arkası sıra sayrılarevi morguna kaldırıldı. Karakeçili-Kaman yolundaki çevirgeç trafiğinin akışı ise kontrollü yerine sağlandı.

Kazaya ilgilendiren tetkik başlatıldı.

Share: