Çarkıt kız arkadaşının kazada ölümüne neden olduğu doğacak sürülen sanığa 8 yıl 9 ay cezaevi

Kayseri’bile, otomobilini sıkıştırdığı sakat kız arkadaşının, gidiş geliş kazası sonucu ölümüne neden olduğu encam sürülen sanık, 8 sene 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

1. Bati Ukubet Mahkemesinde görülen duruşmada, vakfedilmiş sanık E.S. (18), öldürülmüş Ş.K’nin şikâyetçi annesi, babası ve kardeşleri ile canip avukatları hazır bulundu.

Duruşmada müddeiumumi önceki mütalaasını tekiden, sanığın “kadına karşı mümkün kastla kanlı” suçundan cezalandırılmasını dilek etti.

Sanık E.S. savunmasında, fenomen haset birlikte arkadaşı ile gelişim hesabına gezmek için aracıyla yola çıktığını, öldürülmüş Ş.K’yi izlem etmediğini, trafikte hasbelkader karşılaştığını öne sürdü.

Otomobilini Ş.K’nin kullandığı aracın önüne kırmadığını sav eden sanık, “Kendisini geçtim, şeridimden asla çıkmadım. Canip taraftan bana çarptı, çarpmanın etkisiyle yönelteç hakimiyetini kaybettim. Hakeza bire bir husus olacağını bilseydim canımı ortaya koyar buna cevaz vermezdim. Bugüne büyüklüğünde onun kılına üstelik zarar vermedim. Bunu ailesi da biliyor. Beraatimi ve tahliyemi istiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Maktul Ş.K’nin şikâyetçi babası S.K. ise sanığın çıtırbom olduğunu belirterek, “Çıkma tek karar yavrumu kalın kafalı getirmeyecek. Ona doya doya sarılamayacağım. Sanığın yer tehlikeli şekilde cezalandırılmasını istiyorum.” dedi.

Şikayetçi olduklarını belirten diğer müştekiler bile savcının mütalaası doğrultusunda sanığın genişlik yavaş şekilde cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, maznun E.S’ye “şuurlu taksirle öldürme” suçundan 8 yıl 9 ay hapishane cezası verdi. Kararı oy çokluğu ile düz yıldız bilimi, sanığın tutukluluğunun devamına hükmetti.

Olay

E.S. yönetimindeki 01 YL 708 plakalı makine, Ş.K’nin kullandığı 38 ABP 077 plakalı araba ile Y.Y. idaresindeki 38 ABR 067 plakalı pikap, 13 Eylül 2022’dahi, Melikgazi ilçesi Bahçelievler Mahallesi Kocasinan Caddesi’nde çarpışmıştı.

Kazada sürücüler Ş.K. ve Y.Y. ile kamyonette kâin D.B. yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Ş.K, iki periyot sonra hayatını kaybetmişti.

Share: