Canlılık şirketlerinden düzenlenen kesinti ‘yatırım ve bakım’ demek açıklaması

BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, tüketicileri ‘planlı yetersizlik nedir, münasebet yapılır?’ konularında bilgilendirmek için ortak aynı açıklama yaptı. Açıklamada, şebeke iyileştirme, tesislerin yenilenmesi ve envestisman çalışmalarının sakır sakır bitmeme ettiği tabir edilerek, “Bu tam çalışmaların can ve dünyalık güvenliğini yıldırma etmemesi namına zaruri olarak planlı kesintiler gündeme gelebilmekte. Planlı çalışmalar sırasında tüketicilerimizin mağdurluk yaşamaması üzere 48 saat ilkin kamuoyuna lüzumlu bilgilendirmeler yapılmakta” denildi.

Boğaziçi Neşelilik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) İstanbul Avrupa Yakası’nda, Akdeniz Hareketlilik Tevzi A.Ş. (AEDAŞ) Antalya, Burdur ve Isparta’da, Çamlıbel Cıvıltı Tevzi A.Ş. (ÇEDAŞ) da Sivas, Tokat ve Yozgat’ta toplam 8,7 milyonu aşan kullanıcıya kıvrak ve kaliteli faaliyet tevzi hizmeti sunmak için 7 dönme 24 saat görev başında.

TÜKETİCİ 48 SAAT BAŞLANGIÇTA BİLGİLENDİRİLİYOR

Bölgelerindeki eskimemiş yerleşme yerlerine erke çatlamak, küsurat okul çocuğu karşılık yöneltmek, bulunan altyapıyı pekiştirmek için envestisman, hizmet ve onarım çalışmalarını sürdüren BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, bu tam hareket güvenliği kuralları ve mevcut mevzuatlar çerçevesinde can ve servet güvenliğini sağlamak için belirli aynı program dahilinde düzenlenen kesintilere gidiyor. Tüketicilerin bu kesintilerden asgari seviyede etkilenmesi hedefiyle tevzi şirketleri, planlı kesintilerin duyurusunu 48 saat öncesinden internet siteleri ve özge iletişim kanalları üzerinden yapmaktadır.

Bir bölgede “envestisman ve bakım” yapıldığı anlamına mevrut düzenlenen kesintiler ile ilgilendiren tüketiciyi bilgilendirmenin önemi rastgele sabık ahit artarken BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ’tan konuyla ait eş tıpkısı açıklama geldi. “Planlı kopukluk nedir, sebep yapılır, diğer kesintilerden farkı nedir” sorularına karşılık veren açıklamada şu noktalara ilgi çekildi:

“Arıza halleri dışında, cıvıltı dağıtım şebekesinde yapılması planlanan envestisman, bakım-tamirat çalışmaları ve kullanılmamış abonelik bağlantılarında enerjinin kesilmesi gerekiyorsa, ilkin halkoyu bilgilendirilerek ‘düzenlenen göz’ yapılır.

“Mezuniyet ve fariza alanlarımız dahilinde kâin dağıtım bölgelerinde, erke arzının emniyetli, selis ve kaliteli kendisine yapılabilmesi amacıyla şebeke ve kapasite artırımına yönelik herkes ıslah, tesislerin yenilenmesi ve envestisman çalışmalarını gece gündüz ve eğlenceli adına sürdürmekteyiz. Enerji arzının emniyetli, selis ve kaliteli kendisine yapılabilmesi, bu sırada çalışmaların ekiplerin ve vatandaşların birey ve para güvenliğine zarar vermeyecek şekilde gerçekleştirilmesi üzere “planlı kesintiler” gerekli yerine gündeme gelmektedir.

“Bu süreçte tüketicilerimizin mağdurluk yaşamaması yer ana misyon ve prensiplerimiz arasında saha alıyor. Bu nedenle cümbüş kesintisi müstelzim çalışmalarımızı, dağıtım şebekesindeki kullanıcılara etkisinin asgari düzeyde kalacağı saatlerde gerçekleştiriyoruz.

“Site merkezlerinde; dönüştürücü ve dağıtım merkezi bakımlarının olanaklı olduğunca tün saatlerinde yapılırken, ağır yüklülük ve itidalli yüklülük tıngır hatlardaki hizmet çalışmaları, ustalık kısıtlar ve aksiyon güvenliği nedeniyle gündüz saatlerinde gerçekleştirilmek üzere planlanıyor.”

Share: