Büyükşehir ile ayrıntılar “veri” mahmul hafta sonu geçirdi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Malumat Merkezi’nin hafta sonu düzenlediği Haber ve Uygulayım Bilimi Haftası Atölyeleri’nde füru veri kırcı 2 aktarılma geçirdiler.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini örümcek Kayseri Marifet Merkezi, Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç’ın bilime, eğitime, öğrenmeye ve öğrencilere verdiği özel önem istikametinde kollar özellikle atılmak için Kayserilileri veri ve teknoloji ile buluşturmayı sürdürüyor. Kayseri Veri Merkezi, 8- 14 Mart Vukuf ve Teknoloji Haftası dolasıyla minik öğrencilere yönelik Bilgi ve Uygulayım Bilimi Haftası Işlik faaliyetleri düzenledi. 11-12 Mart tarihlerinde Rum Harikalar Diyarı içerisinde düzlük alan Kayseri Malumat Merkezi’nde düzenlenen atölyelerde çocuklar hem eğlendi hem dahi bilimle öğrendi. Bu çerçevede Yaşam Döngüleri Atölyesi 7-9 gözyaşı arası miniklerin katılımı ile 11.00 ile 11.45 beyninde gerçekleştirilirken, Elektronik Yapboz Atölyesi 8-11 gözyaşı arası çocukların katılımı ile 12.00 ile 12.45 arasında gerçekleştirildi. Feza Aracımı Tasarlıyorum Atölyesi’ne ise 6-8 gözyaşı arası dallar katılabildi. Fen Merkezi, Marifet ve Uygulayım Bilimi Haftası çerçevesinde, öğrencilerin bilime ve bilimsel düşünceye ilgilerini koymak, bilgelik, beceri ve üretim yeteneklerinin gelişmesine katkıda olmak üzere düzenlediği atölye çalışmalarını tamamladı.

Kayseri Bili Merkezi, ilmî ve teknolojik altyapısı ile bireylerin; yaparak, yaşayarak, deneyerek, dokunarak bilimsel süreçleri anlamalarını ve öğrenilen bu bilgilerin sürekli hale gelmesini sağlamayı amaçlıyor. – KAYSERİ

Share: