Bolu Belediyesporlu voleybolcular, eskimemiş sezonda muvaffakiyetli olacaklarına inanıyor

Misli.com Sultanlar Ligi’nde ikinci sezonunu yaşayacak Bolu Belediye spor‘un kaptanı Ceren Kestirengöz Kapucu ile ölçülü oyuncusu Hande Korkut, bu sene takımla alay malay iyice işler başaracaklarına inanıyor.

Geçen sezon Brezilya ekiplerinden Osasco’bile oynayan Ceylan Kestirengöz Kapucu ile Sultanlar Ligi’ndeki Kuzeyboru’dan Bolu Belediyespor’a para aktarımı olan Gülme Korkut, bando arkadaşlarıyla Karaçayır Mahallesi’ndeki spor salonunda antrenör Salih Yergin koordinesinde yeni zaman hazırlıklarını sürdürüyor.

Konya’daki 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda şampiyonluğa vasıl milli takımın kadrosunda yer düzlük Ceren, AA muhabirine, maçlara tıpkısı aydan aşkın müddet olmasına rağmen çalışmalara yoğun şekilde devam ettiklerini anlattı.

Takım kendisine birbirlerine adapte olmaya çalıştıklarını, ilerleyen günlerde yapacakları tedbir maçlarında kendilerini daha bereketli göreceklerini aktaran Ceylan, “Şu zaman dünyanın arz dolgunca oyuncuları bu ligde oynuyor. O yüzden çokça envestisman fail dolgunca takım var. Bolu dahi güzeşte sene burada önceki sezonunu geçirmiş benzeri mızıka. O yüzden bu sene dahi kalımlı görünmek hesabına elimizden gelenin yeryüzü iyisini yapacağız. Sunturlu ve keyifli maçlar izleteceğimizi düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Ceylan Kestirengöz Kapucu, yıpranmamış sezonun geçmiş maçında VakıfBank’a alın oynayacaklarını anımsatarak, “VakıfBank, takım genişliği ve oyuncuların kalitesi açısından haddinden fazla haddinden fazla iyi bir topluluk. Yıllardır acun ve Avrupa şampiyonu olan tıpkısı takım. O yüzden bize karşı birlikte yeryüzü bereketli şekilde sahada olacaklar. Biz dahi elimizden geleni yapıp iyice ve sevinçli benzeri karşılaşma izletmek amacıyla sahada olacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Taraftarların takımın başarısında çok nazik racon oynadığına belen eden Ceren, “Bolu’nun çokça etkileyici seyircisi var. Taraftarlarımız bizimle beraber olduklarında çok pir işlemler başaracağız. Bolu deplasmanı güzeşte yıl çok zordu. Bu yıl üstelik haddinden fazla zorlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Kahkaha Korkut: “İyi işler yapıp hedeflerimize yavaş yavaş ulaşacağız”

Itidalli oyuncu Kahkaha Korkut ise yeniden Bolu Belediyespor’a geldiği için çokça mutlu olduğunu dile getirdi.

Geçen mevsim Kuzeyboru’dayken Bolu Belediyespor’a alın biçim giydiğini nâkil Kahkaha, “Bolu, sabık zaman çok takatli rakipti. Buranın değme zaman bütün takımlar üzere haddinden fazla iyice deplasman olacağını düşünüyorum çünkü taraftarıyla hep olan bir topluluk. Çokça çalışıyoruz ve bunu Bolu halkıyla bütünleştirip çokça ongun işlemler yapacağımızı düşünüyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Kahkaha, bu sene çokça henüz güre ve hararetli benzeri takım olduklarını belirterek, “Ahit geçtikçe üzerine daha çok ekleyerek bu enerjimizi cemi konsantrasyonla sahaya yansıtacağımızı düşünüyorum. Çok daha dolgunca amal yapıp hedeflerimize yavaş yavaş ulaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Yeni sezonda çokça takatli karşılaşmalara çıkacaklarını, önceki maçlarının sunu pek takımlardan biri olan VakıfBank ile olduğunu belirten Gülme Korkut, şunları kaydetti:

” Herhangi Bir maçımız çok mukavemetli. VakıfBank, ekstra kıpırdak ve sağlam kadroya topluluk ama tek şekilde yenilmeyecek bir bando yoktur. Bunu sabık yıl biz başarmıştık. Bu sene bile bozukluk olmasın? Ayrıca, Bolu’nun ne büyüklüğünde evire çevire ve spora tutkun şehir olduğunu biliyorum. Temas maçımızda taraftarlarımızı da yanımızda görerek gücümüze yavaş katacağımıza inanıyorum.”Share: