Beşiktaş Başkanı Çebi, Karabük’te gündemi değerlendirdi Açıklaması

Beşiktaş Başkanı Ahmet Vazıh Çebi, Beşiktaş’ın bu yıl temas zamanki kadar şampiyonluğa oynayacağını belirterek, “Bir, bu yıl bu bando şampiyonluğa oynayacak. İki, bunu bu hocayla yapacak. Üç, elimizdeki kol makro. Dört, ecnebi sayısında bu büyüklüğünde ısrar olmamalıydı, rekabeti öldürüyor.” dedi.

Çebi, Yiğit Demir Çelik AŞ’nin sakat umumi müdürü Bekir Özbağ’ın cenaze merasimi için geldiği Karabük’te gazetecilerin sorunlarını yanıtladı.

Temas sezon olduğu kadar bu sezonda de şampiyonluğa oynayacaklarını vurgulayan Çebi, “Şampiyonluğa oynadığımızın işaretlerini takımın performansında görüyoruz. Hocamdan haddinden fazla memnunun. Herhangi Bir spor adamı eleştirilebilir, bu işin doğasında var çünkü insanoğlunun sunma gür bildiği öz ayak topu, cümle futboldan çok gani anlıyor.” diye niteleyerek konuştu.

“Bedeli kilolu tamam, bura Beşiktaş”

Yapılan eleştirilere dikkati çekici Çebi, şöyle bitmeme etti:

“Bir, bu yıl bu bando şampiyonluğa oynayacak. İki, bunu bu hocayla yapacak. Üç, elimizdeki kadro makro. Dört, ecnebi sayısında bu büyüklüğünde ısrar olmamalıydı, rekabeti öldürüyor. Genişlik önemlisi ‘Bu hakemler lütfen gitsin namına yenileri gelsin.’ derken ego dinç arkadaşları kastettim. Ego sakat hakemleri neymiş böyle kötülüyormuşum kadar algılanıyor, böyle bire bir madde bulunmayan. 30 yaşındaki ayrımsız futbolcuyu gönderip tıpkı mızıka gençleşmeye çalışırken sebep TFF gençleşme hareketlerini başlatıp de taze çocuklara düzlük vermiyor. Ben bunun tartışılmasını açtım amma maatteessüf hakemler bizim üzerimizde halen tepinmeye devam ediyorlar. Bedeli ağır peki, burası Beşiktaş, ego değilim hemen. Kayırıcı benzeri dünya, üzülürse haddinden fazla üzer.”

Tüvana oyuncuların transferlerinin sorulması üzerine birlikte Çebi, genç Türk aktör transferlerin Türk futbolunun birlikte Beşiktaş’a da ulama vermesi için yapıldığını aktardı.

“Necip’in koşmadığı yangın yeri yoktu Beşiktaş’ta”

“Tığ o gençleri oynatmaya çalışıyoruz.” diyen Çebi, şunları kaydetti:

“Altyapıdan gelen Berkay, rastgele hangi kadar Başakşehir maçında yenildiysek bile ona hangi kadar meydan verdiğimizi herkes gördü. Pozitif, önlerinde Temiz ağabeyleri var. Soylu’e taraftarlarımız ara sıra küsüyor kızıyor ama az buçuk falsolu oluyor. Soylu’in koşmadığı yangın yeri yoktu Beşiktaş’ta. Dolayısıyla bu zümre değme zaman için altyapısından gelen Temiz Uysal’a tevakki etmek ve sadakat göstermek zorunda. Bunu birlikte umarım çıktı yapacaklardır.”

Çebi, futbolcuların hiçbirisinin üzülmesini akseptans etmediğini belirterek, “Kimsenin, hele altyapıdan mevrut, gelişigüzel yangın hesabına itfaiye aracı eri kabil koşmuş Necip’e laf söylenmesini asla kabul etmiyorum. Soylu halen bizdedir ve bizde olmaya üstelik bitmeme edecektir. Bari hep altyapıdan mevrut çocuklarımız Soylu kabil kulüplerine bağlı, ilişkinlik duygusu içerisinde olsun. Necip’in yaptığını yapamayan haddinden fazla futbolcumuz oldu maatteessüf altyapıdan mevrut.” değerlendirmesinde bulundu.Share: