Belediye Reisi Serhat Oğuz, 2 Türkiye Birinciliği, aynı 3’üncülük elde fail sporcuları kutladı

Kahramankazan Uray Spor Halter Takımı, Karaman’de 1-4 Eylül tarihleri arazında planlı ve Türkiye genelinde 51 kulüp takımından toplam 450 sporcunun katıldığı yarışmada biri Türkiye rekoru tevessül etmek üzere 2 altın, benzeri de tunç madalya kazanarak iri tıpkısı başarıya imza attı. Belediye Başkanı Serhat Oğuz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, sporcuları başarılarından kontekst kutladı.

Türkiye genelinde 51 kulüpten yüzlerce sporcunun katıldığı şampiyonaya Kahramankazan Uray Spor Halter Takımı 10 sporcusu ile katıldı. Antrenörlüğünü Orhan Boltürk’ün yaptığı Kahramankazan Uray Spor Halter Takımı, Karaman’üstelik yapılan şampiyonada takım halinde Türkiye 4’üncüsü olma başarısı de gösterdi.

Şampiyonada, Silkmede kaldırdığı 190 kilogram ile Türkiye rekoru dahi kıran ve 96 kiloda yarışan19 yaşındaki Emre Öztürk ile 73 kiloda yarışan silkme ve kesme toplamında kaldırdığı 290 kilogram ile 19 yaşındaki Mustafa Erdoğan Türkiye Birincisi yerine zer madalya kazandı. Şampiyonada 102 kiloda yarışan 18 yaşındaki Itibar Özkan Akkuş ise Türkiye 3’üncülüğü ile tunç madalyanın sahibi oldu.

Kulüp Başkanı Altuğ Yücelen Özcü, yarışmaya 10 sporcuyla katılan Kahramankazan Uray Spor Halter Takımı’nın gözyaşı ortalamasının umum takımlardan düşük olan sporculardan oluştuğunu ve Türkiye 4’üncüsü namına ilçeye döndüklerini belirtti. Sporcularına gani aynı düzentileme ortamı sağladıklarını belirten Özcü, “İki sporcumuz Halter Milli Bando kampında Avrupa ve Dünya Şampiyonasına hazırlanıyor. Sporcularımızın başarısı üzere hiçbir fedakarlıktan kaçmıyoruz. 15-25 Teşrinievvel tarihleri arasında Arnavutluk’ta yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’na, arkası sıra yeri ve tarihi elan sonradan açıklanacak Acun Şampiyonası’nda kamer-celi bayrağımızı göndere çektirerek savurmak istiyoruz “dedi.

Kahramankazan Belediye Reisi Serhat Oğuz ise toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı fotoğraflı paylaşımında ” sporcularımızı gözlerinden öpüyorum. Maşallah sizlere” diyerek kutladı. – ANKARA

Share: