Bebeğini karınca zehri ile öldürmeye müteharrik babanın tahliye talebine ret

YALOVA’üstelik 13 günlük bebeğinin mamasına karınca zehri katarak öldürmeye çalıştığı gerekçesiyle Serhat Oskan’ın (41) vakfedilmiş yargılanmasına bitmeme edildi. ‘Tasarlayarak ast soya fasulyesi, vücut ve ruh itibarıyla kendisini savunamayacak kişiye alın öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 sene hapsi istenen Oskan, cezaevinde kıygın olduğunu söyleyip, tahliyesini istedi. Mahkeme, Oskan’ın talebini reddetti.

Türkan ve Serhat Oskan çiftinin, 28 Teşrinievvel 2021’de ‘Ecrin’ adını verdikleri kız çocukları dünyaya geldi. Aynı restoranda kurye olarak müteharrik Serhat Oskan, iddiaya bakarak bu dönemde çığlık davrandı, WhatsApp yerinde ‘Tam şen edelim derken bala basamak büyü üzere dolandı ayaklarıma’ ve ‘Aldık başa belayı’ gibi paylaşımlar yaptı. Serhat Oskan, kızı Ecrin 13 günlükken, 9 Kasım’bile işten eve döndüğünde, mamanın içine karınca zehri kattı.

BEBEK ZEHİRLİ MAMADAN İÇTİDurumdan bilgisiz olan Türkan Oskan, 2 emzik mamayı akşam ve sabah görünmek amacıyla Ecrin’e içirdi. Çaça bittiğinde biberonda tortular kaldığını fark eden Türkan Oskan, ilk bozulduğunu düşündü. Ancak mamayı çöpe atarken ateş kutusunu gören Türkan Oskan, kutu ve biberonu diğer kızı E.O.’ya (13) verip eczaneye gönderdi, mamaya dokunaklı katılıp katılmadığına bakmalarını istedi. Eczacının mamaya incitici katıldığını söylemesi üzerine Türkan Oskan, durumu polis ve esenlik ekibine bildirdi. 10 Kasım’bile ambulansla hastaneye kaldırılarak yoğun bakımda tedaviye alınan Ecrin çağa, 1 zaman bilahare taburcu edildi.’BEBEK RAHATIMI BOZUYORDU’Olayın peşi sıra polis, Serhat Oskan’ı yakalayıp gözaltına aldı. İfadesinde, bebeğini zehirlemeye çalıştığını itiraf eden Oskan, “Sarhoştum. Bebeğin rahatımı bozduğunu düşünüyordum. Bir kaşık zehri mamasına karıştırdım, ondan ayrılmak istemiştim” dedi. Emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye irsal edilen Serhat Oskan, çıkarıldığı mahkemece ‘Nitelikli bile bile öldürme suçuna teşebbüs’ suçundan tutuklandı. Serhat Oskan için ‘Tasarlayarak alt soya fasulyesi, gövde ve ruh itibarıyla kendisini savunamayacak kişiye karşı öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 yıl cezaevi cezası istemiyle sav açıldı.’EŞİM VE ÇOCUKLARIM İÇİN ÖLÜRÜM’Serhat Oskan’ın yargılanmasına Yalova 2’nci Güç Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Türkan Oskan’ın kucağında bebeği ile katıldığı duruşmaya tutuklu sanık Serhat Oskan, Kocaeli Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Canip avukatları ile Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da duruşmada hazır bulundu.Bebeğine isteyerek yerine beis vermediğini söyleyen Serhat Oskan, “Eşimi ve çocuklarımı çokça seviyorum. Bugün bana ‘öl’ desinler ölürüm. Kıygın durumdayım. Tahliyemi ve beraatımı istek ediyorum” dedi.Türkan Oskan ise eşinden daha önceki şikayetçi olduğunu hatırlatarak, çocuklarıyla ilgilenmesi gerektiğini, bu nedenle duruşmalara karışmak istemediğini dile getirdi.

Karı ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı, sanığın alıkonulma halinin devamını istedi. Mahkeme heyeti Serhat Oskan’ın alıkonulma halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Share: