BBP Umumi Başkan Yardımcısı Hedef Bulut’tan CHP eleştirisi Açıklaması

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başbuğ Yardımcısı Murat Keder, “Emzikli bebeklerimizin şehit edilmesine müsebbip bire bir yıldırı örgütünün siyasal uzantılarına aleniyet koymaları, Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet Umum Partisine henüz yerinde diye düşünüyorum.” dedi.

Keder, Malatya’daki ayrımsız restoranda öğür teşkilatıyla planlı toplantıda yaptığı konuşmada, partilerinin 2023 seçimlerine çok ağırbaşlı hazırlandığını, Cumhur İttifakı içerisinde kendi ad ve amblemleriyle seçimlere girecek olmalarının birlikte vatandaşların teveccühünü getirdiğini söyledi.

Mersin’in Mezitli ilçesindeki polisevine müteveccih saldırıya değinen Bulut, şunları kaydetti:

“Bu olayın faili diye aşina kişinin henüz geçmiş tıpkı siyasi parti marifetiyle, Cumhuriyet Altını Umum Partisi’nin yayınlamış olduğu raporda gazeteci diye addedilmesi ve bir raporda 10 sayısının üzerinde gazetecinin tutuklandığının söylemesi ve bunların birlikte seçme birinin MLKP, PKK, PYD, YPG kadar terör örgütlerine organ olması ve bunu ısrarla savunmalarını hayretle izlemekteyiz. ‘Tığ yanlış yapmışız, milletimizin, devletimizin temeline dinamit koyan, koymaya müteharrik, bu ülkede donuk süreçler oluşturmaya etkin bu teröristleri biz zat raporumuzda gazeteci diye yazmışız.’ deyip bu milletten defo dilemesi gerekirken, kutsi bire bir mesleği icra eden gazetecilerden özür dilemesi gerekirken, tıpkı hararetle savunmalarını hayretle izliyoruz. Milletimizin ahlakının temeline özlem koymaya müteharrik, Dindar Türk’ün örfünün temeline şiddetli koymaya etkin LGBT’lilere aguş açan esas uymazlık partisi, devletimizin temeline heyecan koyan PKK’ya 2023 seçimlerinde son ahzetmek hesabına adeta masa altından el sallamaktadır. Nedeniyle ülkemizde 20 yaşındaki Güldemetlerimizi şehit etmesine müsebbip, emzikli bebeklerimizin şehit edilmesine müsebbip benzeri yıldırı örgütünün politik uzantılarına ara koymaları, Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet El Partisine daha uygun diyerek düşünüyorum.”

Eş Kolları Genel Başkanı Gönül Incitici ise teşkilatlarının kentte haddinden fazla güzel çalışmalar yaptığını rapor ederek “Bunları yerinde görüp onlarla alay malay tutmak, yüklenmek amacıyla geldik. Yüzde 50’si kadın olan aynı ülkede yaşıyoruz ve seçimi kadınlar belirleyecek. Kadının problemlerine yapışık daima kazanır. Şanlı olan kadınlarımızı, çocuklarımızı, gençlerimizi kazanmaktır. Tığ onların gönüllerine saplanmak için geldik.” diye niteleyerek konuştu.Share: