Bayburt’ta “Türkiye Yüzyılı ve Gençlik Paneli” düzenlendi

Bayburt’ta, “Türkiye Yüzyılı ve Bilgisizlik Paneli” gerçekleştirildi.

Bayburt Üniversitesi, Bayburt Terbiye Hars ve Bakım Vakfı ile Eğitime Bindi Platformu (EDEP) Bayburt Temsilciliği hisse senedi birliğinde Bayburt Üniversitesi Baberti Kampüsü’nde bulunan Busenaz Sürmeneli Spor Salonu’nda planlı panelde konuşan Rektör Prof. Dr. Bahtiyar Türkmen, öğrencilerin paneli ilgiyle izlem etmesini istedi.

Bayburt Üniversitesi herkesin üniversitesi olduğunu tamlayan Türkmen, “İnşallah ileride lise ve ortaokuldaki kardeşlerimiz üstelik üniversitemizi tercih edecektir. Panelin düzenlenmesinde emeği güzeşte mecmu kuruluşlara teşekkürname ediyorum.” ifadesini kullandı.

EDEP İl Temsilcisi ve Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birleme Ayengin da âlem adına içre eğitim bilimi olan temas türlü faaliyeti desteklediklerini dile getirdi.

Gençlerin ülkenin geleceği üzere ehemmiyet taşıdığını vurgulayan Ayengin, “Gençlerimiz yarının Türkiye’sini, dünyasını düz yazı edeceklerdir. Gençlerimiz daha ilk bile kendilerini kanıtlama ettiler. Görev kendilerine düştüğünde neler yapılabileceğini gösterdiler.” dedi.

Bayburt Yetişek Kültür ve Bakım Vakfı Başkanı İsrafil Kahraman de öğrencilere ve vatandaşlara bindi vermeyi amaçladıklarını, bu asıl organizasyonlarda meydan almaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Daha sonra GENAR Araştırı Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Aktaş’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde, DÜRÜST Tümen Bayburt Milletvekili Fetani Battal, Üsküdar Belediye Reisi Hilmi Türkmen, Ümraniye Şehremini İsmet Yıldırım, Bayburt Grup Umumi Heyet Başkanı Abdurrahman Şentürk ve gazeteci Taha Hüseyin Karagöz, Türkiye’nin ati yüzyılı üstüne değerlendirmelerde bulundu.

Panele, Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Share: